BH Air: Od maja z Sofii do Nowego Jorku i Chicago

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 stycznia 2015 10:34
1 komentarz
Bułgarskie linie Balkan Holidays Airlines (BH Air) w maju tego roku rozpoczną loty z Sofii do Nowego Jorku i Chicago - poinformował bułgarską agencję prasową Hristo Shterionov, prezes lotniska w Sofii.
Reklama

O zamiarze połączenia Bułgarii z USA linia BH Air informowała już w 2012 r. Obecnie przewoźnik posiada zgodę amerykańskiego Departamentu Transportu (USDoT), a także wraz z lotniskiem w Sofii przeszedł pozytywnie audyty dotyczące bezpieczeństwa, które są wymagane przez amerykańską Administrację Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Początkowo partnerem bułgarskiego przewoźnika w obsłudze połączeń do USA będzie grecka linia Skygreece Airlines. Ma to związek z pozyskaniem drugiej maszyny dalekodystansowej do floty - Boeinga B767-300ER (po Ethiopian Airlines). Samolot zostanie dostarczony do przewoźnika dopiero w pod koniec lutego tego roku. Dlatego na trasach do USA zobaczymy mieszany personel pokładowy obydwu linii oraz greckich pilotów. Dopiero po wyszkoleniu pełnych załóg na B767, linia BH Air przejmie obsługę operacyjną połączeń dalekodystansowych.

//www.pasazer.com/img/images/normal/bhair,a330,m,walter.jpg
Według wstępnych planów rejsy do Nowego Jorku i Chicago mają być obsługiwane cztery razy w tygodniu jako dwie osobne rotacje, a nie jak wcześniej planowano jako jedna: Sofia - Nowy Jork - Chicago - Sofia (SOF - JFK - ORD - SOF).

Obecnie flota linii BH Air składa się z sześciu Airbusów: jednego A319, czterech A320 oraz jednego A330-200. Przewoźnik oczekuje na dostawę jednego Boeinga B767-300ER.

Piotr Bożyk
Fot. Michael Walter
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

gość_2a367 2015-01-26 12:07   
gość_2a367 - Profil gość_2a367
BH chce mieć we flocie jednocześnie jednego A332 i jednego 763ER? Stać ich na takie mieszanie?
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama