×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BH Air: Od maja z Sofii do Nowego Jorku i Chicago


Bułgarskie linie Balkan Holidays Airlines (BH Air) w maju tego roku rozpoczną loty z Sofii do Nowego Jorku i Chicago - poinformował bułgarską agencję prasową Hristo Shterionov, prezes lotniska w Sofii.


O zamiarze połączenia Bułgarii z USA linia BH Air informowała już w 2012 r. Obecnie przewoźnik posiada zgodę amerykańskiego Departamentu Transportu (USDoT), a także wraz z lotniskiem w Sofii przeszedł pozytywnie audyty dotyczące bezpieczeństwa, które są wymagane przez amerykańską Administrację Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Początkowo partnerem bułgarskiego przewoźnika w obsłudze połączeń do USA będzie grecka linia Skygreece Airlines. Ma to związek z pozyskaniem drugiej maszyny dalekodystansowej do floty - Boeinga B767-300ER (po Ethiopian Airlines). Samolot zostanie dostarczony do przewoźnika dopiero w pod koniec lutego tego roku. Dlatego na trasach do USA zobaczymy mieszany personel pokładowy obydwu linii oraz greckich pilotów. Dopiero po wyszkoleniu pełnych załóg na B767, linia BH Air przejmie obsługę operacyjną połączeń dalekodystansowych.

//www.pasazer.com/img/images/normal/bhair,a330,m,walter.jpg
Według wstępnych planów rejsy do Nowego Jorku i Chicago mają być obsługiwane cztery razy w tygodniu jako dwie osobne rotacje, a nie jak wcześniej planowano jako jedna: Sofia - Nowy Jork - Chicago - Sofia (SOF - JFK - ORD - SOF).

Obecnie flota linii BH Air składa się z sześciu Airbusów: jednego A319, czterech A320 oraz jednego A330-200. Przewoźnik oczekuje na dostawę jednego Boeinga B767-300ER.

Piotr Bożyk
Fot. Michael Waltergość_118cf - Profil
gość_118cf
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie