×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga: Rekord liczby pasażerów w 2014 r.


Na lotnisku w Kopenhadze w 2014 odprawiono 25,6 mln pasażerów. To pierwszy raz, kiedy w ciągu roku pokonano barierę 25 mln. Stało się to możliwe dzięki dobrym wynikom rejsów międzykontynentalnych i rozbudowie centrum przesiadkowego.Osiągnięty w 2014 roku wynik jest lepszy o 6,5 proc. od rezultatu z roku 2013. Szczególnie przyczyniło się do tego 25 kierunków dalekodystansowych oraz rozwój oferty transferowej. Kopenhaskie lotnisko wyrasta dzięki temu na duży hub, przez który podróżują mieszkańcy głównie Północnej Europy. Pasażerowie ze Sztokholmu, Oslo i Bergen to najczęściej przesiadający się tutaj podróżni.

Przez cały ubiegły rok najszybciej rósł ruch międzynarodowy (+6,3 proc.). Na trzech kierunkach odprawiono ponad milion pasażerów: Londyn (1,9 mln), Oslo (1,4 mln), Sztokholm (1,3 mln). Dalej znalazły się Amsterdam (888 tys.), Paryż (880 tys.) i Aalborg (874 tys.).

Wolniej przybywało osób korzystających z oferty połączeń krajowych (+2,3 proc.).

O 2,8 proc. wzrosła także lcizba operacji wykonanych na lotnisku w Kopenhadze. W 2014 było ich łącznie ponad 251 tys.gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie