Trzy zespoły z Polski w drugiej rundzie konkursu Airbusa

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
18 stycznia 2015 10:06
1 komentarz
Trzy zespoły z Polski zakwalifikowały się do drugiej rundy międzynarodowego konkursu Airbusa "Pomysły z polotem"  (Fly Your Ideas).
Reklama

Po szczegółowym przeanalizowaniu ponad 500 pomysłów przez jury złożone z ponad 50 ekspertów i innowatorów, Airbus wybrał 100 zespołów, reprezentujących 48 krajów, które przeszły do drugiej rundy czwartej edycji konkursu "Pomysły z polotem" organizowanego pod patronatem UNESCO.

Spośród 100 zespołów, które znalazły się w drugiej rundzie – trzy drużyny: z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (łącznie 11 studentów) reprezentować będą Polskę w konkursie na najlepsze innowacje w branży lotniczej i powalczy o główną nagrodę 30 tys. Do konkursu zgłosiło się w sumie 518 zespołów (łącznie 2146 studentów) z 90 krajów. Nasze jak i inne zespoły przez 100 dni będą pracować pod okiem ekspertów z Airbusa nad swoimi innowacyjnymi pomysłami.

Każdemu z zespołów zostaną teraz przydzieleni mentorzy i eksperci Airbusa, którzy przez 100 dni będą pomagać im w rozwijaniu pomysłów i dzielić się wiedzą o praktycznych ograniczeniach w branży lotniczej. Do finału przejdzie tylko pięć zespołów, które zaprezentują swoje pomysły podczas imprezy na żywo w zakładach Airbusa w maju 2015 r. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. euro, a zdobywcy drugiego miejsca — 15 tys. euro.

Tym, co odróżnia "Pomysły z polotem" od innych międzynarodowych konkursów studenckich, jest głębokie zaangażowanie pracowników Airbusa. Wśród mentorów i ekspertów znajdują się specjaliści nietechniczni, a także inżynierowie i znawcy branży lotniczej. Airbus kładzie szczególny nacisk na różnorodność, dlatego 71 proc. zespołów łączy studentów różnych narodowości, kierunków albo płci, co według firmy stanowi kluczowy składnik innowacyjności.

- Jestem pod wielkim wrażeniem różnorodności zespołów, które w tym roku przeszły do drugiej rundy. Dużo mówi to o pokoleniu, która nie myśli już schematycznie, ale jest gotowe do współpracy ponad tradycyjnymi podziałami, takimi jak płeć, narodowość czy dyscyplina. Odzwierciedla to dążenie Airbusa do bardziej elastycznej pracy w skali całej firmy. Jestem pewien, że nasi mentorzy i eksperci niecierpliwie czekają, aby zapoznać się ze świeżymi pomysłami studentów w ciągu następnych 100 dni przed kolejną rundą. Wyścig ruszył — życzę wszystkim powodzenia! - powiedział Charles Champion, wiceprezes Airbusa ds. inżynierii

Więcej szczegółów oraz informacje o działaniach każdego zespołu można znaleźć na poświęconych im stronach w witrynie airbus-fyi.com.

Fot. Airbus
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_676c5 2015-01-19 08:01   
gość_676c5 - Profil gość_676c5
Dobry interes na tym Airbus robi. Młodzi zdolni dadzą im 100 pomysłów, na których Airbus zarobi miliardy, a w zamian dostaną ochłap. Oczywiście zero praw autorskich dla pomysłodawców. Żeby jeszcze automatycznie przyjmowali za takie coś do pracy w Airbusie to może by była jakaś motywacja, a tak to pod przykrywką fajnego konkursu dostają w kilka dni niemal za darmo coś nad czym głowią się eksperci od lat.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama