×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzy zespoły z Polski w drugiej rundzie konkursu Airbusa


Trzy zespoły z Polski zakwalifikowały się do drugiej rundy międzynarodowego konkursu Airbusa "Pomysły z polotem"  (Fly Your Ideas).


Po szczegółowym przeanalizowaniu ponad 500 pomysłów przez jury złożone z ponad 50 ekspertów i innowatorów, Airbus wybrał 100 zespołów, reprezentujących 48 krajów, które przeszły do drugiej rundy czwartej edycji konkursu "Pomysły z polotem" organizowanego pod patronatem UNESCO.

Spośród 100 zespołów, które znalazły się w drugiej rundzie – trzy drużyny: z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (łącznie 11 studentów) reprezentować będą Polskę w konkursie na najlepsze innowacje w branży lotniczej i powalczy o główną nagrodę 30 tys. Do konkursu zgłosiło się w sumie 518 zespołów (łącznie 2146 studentów) z  90 krajów. Nasze jak i inne zespoły przez 100 dni będą pracować pod okiem ekspertów z Airbusa nad swoimi innowacyjnymi pomysłami.

Każdemu z zespołów zostaną teraz przydzieleni mentorzy i eksperci Airbusa, którzy przez 100 dni będą pomagać im w rozwijaniu pomysłów i dzielić się wiedzą o praktycznych ograniczeniach w branży lotniczej. Do finału przejdzie tylko pięć zespołów, które zaprezentują swoje pomysły podczas imprezy na żywo w zakładach Airbusa w maju 2015 r. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. euro, a zdobywcy drugiego miejsca — 15 tys. euro.

Tym, co odróżnia "Pomysły z polotem" od innych międzynarodowych konkursów studenckich, jest głębokie zaangażowanie pracowników Airbusa. Wśród mentorów i ekspertów znajdują się specjaliści nietechniczni, a także inżynierowie i znawcy branży lotniczej. Airbus kładzie szczególny nacisk na różnorodność, dlatego 71 proc. zespołów łączy studentów różnych narodowości, kierunków albo płci, co według firmy stanowi kluczowy składnik innowacyjności.

- Jestem pod wielkim wrażeniem różnorodności zespołów, które w tym roku przeszły do drugiej rundy. Dużo mówi to o pokoleniu, która nie myśli już schematycznie, ale jest gotowe do współpracy ponad tradycyjnymi podziałami, takimi jak płeć, narodowość czy dyscyplina. Odzwierciedla to dążenie Airbusa do bardziej elastycznej pracy w skali całej firmy. Jestem pewien, że nasi mentorzy i eksperci niecierpliwie czekają, aby zapoznać się ze świeżymi pomysłami studentów w ciągu następnych 100 dni przed kolejną rundą. Wyścig ruszył — życzę wszystkim powodzenia! - powiedział Charles Champion, wiceprezes Airbusa ds. inżynierii

Więcej szczegółów oraz informacje o działaniach każdego zespołu można znaleźć na poświęconych im stronach w witrynie airbus-fyi.com.

Fot. Airbus
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie