Trzy zespoły z Polski w drugiej rundzie konkursu Airbusa

18 stycznia 2015 10:06
1 komentarz
Trzy zespoły z Polski zakwalifikowały się do drugiej rundy międzynarodowego konkursu Airbusa "Pomysły z polotem"  (Fly Your Ideas).
Reklama
Po szczegółowym przeanalizowaniu ponad 500 pomysłów przez jury złożone z ponad 50 ekspertów i innowatorów, Airbus wybrał 100 zespołów, reprezentujących 48 krajów, które przeszły do drugiej rundy czwartej edycji konkursu "Pomysły z polotem" organizowanego pod patronatem UNESCO.

Spośród 100 zespołów, które znalazły się w drugiej rundzie – trzy drużyny: z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (łącznie 11 studentów) reprezentować będą Polskę w konkursie na najlepsze innowacje w branży lotniczej i powalczy o główną nagrodę 30 tys. Do konkursu zgłosiło się w sumie 518 zespołów (łącznie 2146 studentów) z 90 krajów. Nasze jak i inne zespoły przez 100 dni będą pracować pod okiem ekspertów z Airbusa nad swoimi innowacyjnymi pomysłami.

Każdemu z zespołów zostaną teraz przydzieleni mentorzy i eksperci Airbusa, którzy przez 100 dni będą pomagać im w rozwijaniu pomysłów i dzielić się wiedzą o praktycznych ograniczeniach w branży lotniczej. Do finału przejdzie tylko pięć zespołów, które zaprezentują swoje pomysły podczas imprezy na żywo w zakładach Airbusa w maju 2015 r. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. euro, a zdobywcy drugiego miejsca — 15 tys. euro.

Tym, co odróżnia "Pomysły z polotem" od innych międzynarodowych konkursów studenckich, jest głębokie zaangażowanie pracowników Airbusa. Wśród mentorów i ekspertów znajdują się specjaliści nietechniczni, a także inżynierowie i znawcy branży lotniczej. Airbus kładzie szczególny nacisk na różnorodność, dlatego 71 proc. zespołów łączy studentów różnych narodowości, kierunków albo płci, co według firmy stanowi kluczowy składnik innowacyjności.

- Jestem pod wielkim wrażeniem różnorodności zespołów, które w tym roku przeszły do drugiej rundy. Dużo mówi to o pokoleniu, która nie myśli już schematycznie, ale jest gotowe do współpracy ponad tradycyjnymi podziałami, takimi jak płeć, narodowość czy dyscyplina. Odzwierciedla to dążenie Airbusa do bardziej elastycznej pracy w skali całej firmy. Jestem pewien, że nasi mentorzy i eksperci niecierpliwie czekają, aby zapoznać się ze świeżymi pomysłami studentów w ciągu następnych 100 dni przed kolejną rundą. Wyścig ruszył — życzę wszystkim powodzenia! - powiedział Charles Champion, wiceprezes Airbusa ds. inżynierii

Więcej szczegółów oraz informacje o działaniach każdego zespołu można znaleźć na poświęconych im stronach w witrynie airbus-fyi.com.

Fot. Airbus
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_676c5 2015-01-19 08:01   
gość_676c5 - Profil gość_676c5
Dobry interes na tym Airbus robi. Młodzi zdolni dadzą im 100 pomysłów, na których Airbus zarobi miliardy, a w zamian dostaną ochłap. Oczywiście zero praw autorskich dla pomysłodawców. Żeby jeszcze automatycznie przyjmowali za takie coś do pracy w Airbusie to może by była jakaś motywacja, a tak to pod przykrywką fajnego konkursu dostają w kilka dni niemal za darmo coś nad czym głowią się eksperci od lat.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy