Podwyżka cen biletów w SKM Trójmiasto

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 stycznia 2015 07:00
Od 1 lutego br. zmianie ulegną ceny w PKP SKM Trójmiasto. Średni wzrost cen biletów jednorazowych i miesięcznych wyniesie ponad 5 proc. Najbardziej zdrożeją bilety kwartalne - o ponad 7 proc.
Reklama

Zgodnie z nowym taryfikatorem najwięcej będą musieli dopłacić podróżni przemieszczający się na krótkich odcinkach (do 30 km). Na takich dystansach średnia cena biletu jednorazowego wzrośnie o 5,95 proc., a miesięcznego o 5,97 proc.

Osoba chcąca przejechać np. z Gdańska Głównego do Sopotu (12 km) zamiast obecnych 3,80 zapłaci 4 zł. Nowa cena za bilet miesięczny na tej trasie wyniesie z kolei 84,00 zł względem 80,00 zł z taryfikatora ważnego do 31 stycznia br.

Najmniej dopłacą pasażerowie korzystający z przejazdów w granicach 80 - 180 km. Tutaj średnia podwyżka biletu jednorazowego wyniesie 4,97 proc., a miesięcznego - 5,23 proc. Warto jednak zauważyć, że tak długie trasy stanowią zdecydowaną mniejszość w stosunku do wszystkich połączeń realizowanych przez SKM Trójmiasto.

Największy skok cenowy czeka jednak korzystających z biletów kwartalnych. Tutaj wzrost wyniesie średnio 7,17 proc. W ramach wszystkich grup odległości cena zwiększy się o minimum 7,01 proc.

Wprowadzenie nowych opłat za przejazdy SKM Trójmiasto tłumaczy realizacją inwestycji w renowację taboru oraz wzrastającymi kosztami eksploatacyjnymi.

Zmianom nie ulegną jednak bilety promocyjne: dobowego strefowego i miejskiego (ważnego w ramach jednego miasta).

Ostatni raz podwyżkę SKM w Trójmieście wprowadziła 11 miesięcy wcześniej - 1 marca 2014 roku. Wtedy dotyczyła ona tylko biletów kwartalnych i utrzymana była na takim samym co obecnie, 7-procentowym poziomie.

Fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama