×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Flixbus planuje połączyć Berlin z Krakowem i Gdańskiem


Niemiecki przewoźnik autokarowy Flixbus złożył w Biurze ds. Transportu Międzynarodowego wnioski o pozwolenie na wykonywanie przewozów z Berlina do Gdańska i Krakowa. Na obu trasach autobusy mają zatrzymywać się w większych miastach.


W drodze do stolicy Małopolski przewidziano przystanki we Wrocławiu i Katowicach. Z kolei jadąc z niemieckiej stolicy na Pomorze trasa przebiegała będzie przez Słubice, Poznań i Bydgoszcz.

Połączenia miałby być obsługiwane codziennie. Póki co nie wiadomo jednak kiedy wystartują połączenia i jak kształtować będą się ceny.

Flixbus w 2011 roku skorzystał na liberalizacji przepisów prawa przewozowego, które zniosły monopol niemieckich kolei na połączenia międzymiastowe. Dzięki temu mógł rozszerzyć również swoją działalność zagraniczną. Polska to kolejny kraj, który znalazłby się w sieci jego połączeń. Obecnie przewoźnik oferuje przejazdy z Niemiec do Holandii, Czech i Włoch oraz na Słowację i Węgry. Ceny na te połączenia zaczynają się od 5 euro.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie