36 dodatkowych pociągów PKP Intercity na ferie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 stycznia 2015 18:37
36 dodatkowych pociągów, ponad 13 tys. miejsc dla grup, oferta dla rodzin i wsparcie informacyjne na 18 dworcach w całej Polsce - to propozycja PKP Intercity na ferie rozpoczynające się już 16 stycznia.

Reklama

W tym roku ferie dla wszystkich województw odbędą się w czterech terminach. Pierwsza tura zacznie się już w piątek 16 stycznia, a uczniowie z pięciu ostatnich regionów wrócą do szkół 1 marca.

W czasie ferii pasażerowie będą mogli skorzystać z 36 dodatkowych pociągów PKP Intercity kursujących do popularnych miejscowości turystycznych m. in.: Wisły, Zakopanego czy Krynicy. Podczas szczytów przewozowych przewoźnik przygotuje również dodatkowe wagony.

PKP Intercity wprowadziło już w ubiegłym roku udogodnienie dla pasażerów podróżujących w grupie. Za pomocą elektronicznego formularza można w łatwy sposób złożyć wniosek na przejazd. Każda aplikacja rozpatrywana jest w maksymalnie dwa dni. Zainteresowani wyjazdami grupowymi złożyli na okres ferii 350 wniosków, a przewoźnik przygotował dla nich około 13 tysięcy miejsc. Najchętniej wybieranymi kierunkami wyjazdów są: Zakopane, Nowy Targ, Krynica oraz Bielsko Biała.

- Na tegoroczne wyjazdy grup na zimowy wypoczynek spółka otrzymaliśmy o 20 proc. więcej zgłoszeń niż w roku ubiegłym. Ze względu na duże zainteresowanie przygotowaliśmy o ponad 40 proc. więcej miejsc - mówi Zuzanna Szopowska, rzeczniczka PKP Intercity. Podkreśla: - Dzięki coraz lepszym czasom jazdy, poszerzeniu taboru o nowoczesne pociągi oraz dobrej ofercie podróż z PKP Intercity staje się coraz bardziej atrakcyjna.

Przewoźnik oferuje pasażerom wiele ofert promocyjnych. Rodziny mogą skorzystać np. ze zniżek gwarantowanych "Kartą Dużej Rodziny" czy "Biletu Rodzinnego". Dla tych, którzy planują tylko wypad na weekend, PKP Intercity proponuje "Bilet Weekendowy" lub "Bilet Podróżnika". Natomiast dzięki ofercie "Wcześniej Taniej" każdy, kto z wyprzedzeniem kupi bilet jednorazowy na połączenia krajowe otrzyma zniżkę sięgającą nawet 30 proc.

PKP Intercity zapewni również dodatkową informację na 18 największych dworcach w kraju m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu czy Zakopanem. Informatorzy mobilni udzielą wsparcia pasażerom w czasie wyjazdów i powrotów z ferii w danym województwie. Informacje na temat rozkładu jazdy czy cen biletów można znaleźć również na stronie internetowej przewoźnika, na dworcach oraz dzwoniąc pod numer infolinii 19 757. Wnioski grupowe można składać na specjalnej stronie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama