Ryga: Minimalny wzrost w 2014 r.

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 stycznia 2015 07:43
Lotnisko w Rydze odprawiło w 2014 r. 4,8 mln pasażerów. To minimalny wzrost w stosunku do poprzednich 12 miesięcy - o 0,4 proc. Najwięcej pasażerów przewiózł airBaltic, ale największy wzrost zanotował Wizz Air.
Reklama

Lotnisko w stolicy Łotwy utrzymało tytuł największego portu lotniczego w krajach bałtyckich. Spośród wszystkich pasażerów podróżujących do i z Litwy, Łotwy i Estonii, aż 46 proc. skorzystało z lotniska w Rydze.

Najpopularniejszymi kierunkami w 2014 r. były: Londyn, Moskwa, Frankfurt, Helsinki i Oslo. 56 proc. pasażerów przewiozła narodowa linia airBaltic, a 16 proc. - Ryanair. Wśród linii notujących największe wzrosty liczby pasażerów wyróżniły się: Wizz Air (51 proc. wzrostu), Lufthansa (18 proc.) i Norwegian (15 proc.).

Niemal jedna trzecia (dokładnie 29 proc.) pasażerów odprawianych w Rydze przesiadała się w stolicy Łotwy. Wśród osób w tranzycie najpopularniejszymi kierunkami były: Tallin, Wilno, Helsinki, Moskwa i Sztokholm. Spośród kierunków czarterowych najwięcej osób wybrało Antalyę, Iraklion, Hurghadę i Burgas.

W 2014 r. na ryskie lotnisko wszedł jeden nowy przewoźnik (Brussels Airlines), a wszystkie linie łącznie uruchomiły 12 nowych kierunków. Na koniec roku do Rygi latało regularnie 16 linii, oferujących łącznie 66 kierunki.

- W tym roku będziemy nadal pracować nad zwiększeniem liczby pasażerów i przyciągnięciem nowych przewoźników - zapowiedział prezes lotniska w Rydze, Andris Liepins.

Inaugurację lotów do Rygi zapowiedziały już trzy nowe linie: Swiss, Turkmenistan Airlines i Ukraine International Airlines. Wiosną Wizz Air doda do bazy na Łotwie nowy samolot i uruchomi trzy nowe trasy.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama