×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzeszów: Grudzień na minusie, ale 2014 rekordowo udany


Lotnisko w Rzeszowie w grudniu zanotowało lekki 2,21-proc. spadek odprawionych pasażerów (w analizowanym miesiącu z portu skorzystało 39267 pasażerów względem 40118 w roku ub.). Jednak cały rok 2014 był rekordowy - przekroczono barierę 600 tys.


Liczba pasażerów według miesięcy
601 070 - tyle dokładnie osób odprawiono w Jasionce. Oznacza to wzrost na poziomie 1,89 proc.

- Niezmiernie cieszymy się z tegorocznego wyniku. Z pewnością pasażerów byłoby więcej, gdyby warunki pogodowe umożliwiły nam w niektórych sytuacjach na przyjmowanie samolotów. Pogoda dała się nam we znaki i zapewne granicę 600 tysięcy przekroczylibyśmy znacznie wcześniej. Na szczęście dla nas i dla naszych podróżnych jesteśmy w trakcie inwestycji w II kategorię systemu nawigacyjnego ILS, realizowanego wspólnie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i być może już w przyszłym roku gorsza pogoda nie będzie dla nas problemem - komentuje Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka".

Dobrze prezentują się także wyniki w ruchu cargo. W ciągu minionych 12 miesięcy odprawiono 1111 ton frachtu. Oznacza to aż 54 proc. wzrostu rok do roku.

Gorzej wypadły statystyki operacji lotniczych. W całym ostatnim roku było ich 10656, czyli o nieco ponad 21 proc. mniej niż w 2013. W samym tylko grudniu na tym kryterium odnotowano 28,5 proc. spadek (673 operacje, względem 942 w analogicznym miesiącu 2013).gość_b0ba2 - Profil
gość_b0ba2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie