×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Ponad 1,7 mln pasażerów w 2014 r.


Lotnisko w Modlinie w swoim pierwszym pełnym roku działalności obsłużyło nieco ponad 1,7 mln pasażerów przy 11,1 tys. operacji lotniczych. W grudniu z portu lotniczego skorzystało ponad 159 tys. podróżnych, co stanowiło wzrost o 58 proc. rok do roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Najlepszy miesięczny wynik odnotowano w listopadzie. Wtedy z lotniska Modlinie skorzystało 178 tys. podróżnych. 

Dla naszego portu to był wyjątkowo udany rok. Od stycznia regularnie rósł ruch pasażerski i praktycznie każdy miesiąc przynosił coś nowego. W kwietniu wystartowały połączenia krajowe do Gdańska i Wrocławia, już w maju, jako pierwsze regionalne lotnisko w Polsce, wdrożyliśmy system ILS w kategorii II, a w październiku uruchomiliśmy bazę Ryanaira z 2 samolotami - wylicza cytowany w komunikacie prasowym Piotr Okienczyc, prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. 

W grudniu na trasach międzynarodowych podróżowało ponad 137 tys. osób, a z lotów krajowych do Wrocławia i Gdańska skorzystały niemal 22 tys. osób. 

W komunikacie prasowym zwrócono uwagę, że w całym 2014 r. tylko 43 operacje lotnicze zostały przekierowane na inne lotniska. To niecałe 0,4 proc. wszystkich startów i lądowań. 

Rosnąca liczba pasażerów wpływa też na coraz lepsze wyniki finansowe lotniska w Modlinie. 

Wstępne wyniki finansowe z prowadzonej działalności za rok 2014 wskazują na ponad dwukrotną poprawę sytuacji finansowej w relacji do 2013 r. Przekłada się to na zwiększenie płynności środków pieniężnych spółki w porównaniu z rokiem ubiegłym - dodaje Marcin Danił, wiceprezes lotniska.gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie