Nowa umowa na obsługę trasy Moskwa-Tbilisi

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
06 stycznia 2015 07:50
W połowie stycznia br. zostanie ostatecznie podpisana nowa umowa między Gruzją a Rosją na obsługę trasy pomiędzy stolicami obu krajów. Przewoźnicy operujący obecnie między Moskwą a Tbilisi mogą sprzedawać bilety tylko do 31 stycznia 2015.
Reklama

Władze gruzińskie i rosyjskie już pod koniec grudnia 2014 r. wyraziły zgodę na obsługę 18 lotów w tygodniu pomiędzy swoimi stolicami. Sloty mają być rozdzielone równomiernie pomiędzy przewoźników z każdego kraju. Pozwolenie na rejsy może jednak dostać maksymalnie trzech nowych przewoźników.

W 2008 roku, ze względu na sytuację polityczną, wprowadzony został zakaz lotów z Gruzji do Rosji. Przestał on jednak obowiązywać w ubiegłym roku i już pod koniec października 2014 r. Aerofłot rozpoczął regularne, codzienne rejsy między Moskwą a Tbilisi.

Plany obsługi trasy miały także linie Transaero, których boeingi 737 miały wystartować na niej 1 grudnia 2014 r. Tak się jednak nie stało ze względu na stanowczy sprzeciw Georgian Airways, która zaczęła odnotowywać znaczące straty w związku z silną konkurencją ze strony rosyjskich linii.

Te czynniki stały się bezpośrednim impulsem do podpisania nowej umowy bilateralnej, która zacznie obowiązywać od 1 lutego 2015 r. Nie wiadomo, jakie linie otrzymają autoryzację na obsługę trasy. Wśród nich z pewnością znajdą się te, które już teraz na niej latają - Aerofłot i Georgian Airways.

1 lutego br. loty między Moskwą-Wnukowo a Tbilisi chce rozpocząć także UTAir. Nie są jednak nadal znane plany Transaero, który pierwotnie zamierzał obsługiwać trasę 4 razy w tygodniu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama