Cyprus Airways wykreślone z cypryjskiej giełdy

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
05 stycznia 2015 08:19
Cyprus Airways z dniem 13 stycznia 2015 r. zostaną wykreślone z listy notowań. Jest to efekt niedotrzymania wymagań giełdowych - wynika z oświadczenia wydanego przez cypryjską Giełdę Papierów Wartościowych.
Reklama

Przewoźnik nie opublikował do tej pory sprawozdań ani wyników finansowych za lata 2012 i 2013 oraz za pierwsze sześć miesięcy minionego roku. Ponadto, jak argumentują ekonomiści, brak było jakichkolwiek wyraźnych ruchów linii, które świadczyłaby o dążeniu do zmniejszenia ryzyka inwestorów.

Air Transport World za nieznanymi źródłami podaje jednak, że może być to czysto mechaniczna reakcja giełdy, niezależna od wyników finansowych Cyprus Airways.

Większość udziałów w cypryjskim przewoźniku posiada rząd. Podczas kryzysu finansowego w latach 2012-2013 linia otarła się o bankructwo. Wtedy też udzielono pomocy ze środków publicznych. To stało się przedmiotem wszczętego w lutym ub. roku postępowania Komisji Europejskiej.

Rząd cypryjski wystawił większościowy pakiet udziałów w linii w lipcu 2014. Wśród zainteresowanych i zakwalifikowanych do dalszego postępowania w procesie prywatyzacyjnym są Ryanair i Aegean Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama