×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Grudzień i cały 2014 rok na plusie


W grudniu 2014 r. Kraków Airport obsłużył 268 830 pasażerów, czyli o 7 proc. więcej niż rok wcześniej. To najlepszy grudniowy wynik w historii krakowskiego lotniska. Rekordowy był także cały 2014 r., w którym obsłużono 3 817 792 pasażerów. To wynik o 5 proc. lepszy niż w 2013 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
- Przyjęta strategia współpracy z przewoźnikami przynosi efekty. - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. Dodaje: - Rok 2015 zapowiada się równie optymistycznie: dwa nowe połączenia - do Lyonu oraz do największego hubu przesiadkowego w Europie, Londynu Heathrow. Cieszą znaczące powroty przewoźników - British Airways oraz SWISS-a. Z kolei wznowienie w grudniu ubiegłego roku połączenia Ryanair do Gdańska ze spokojem pozwala patrzeć również na rozwój krajowych połączeń. 

W ubiegłym roku największymi przewoźnikami pod względem liczby obsłużonych pasażerów w Kraków Airport byli: Ryanair (niemal 1,7 mln obsłużonych pasażerów), easyJet (498 tys. pasażerów) i Lufthansa (453 tys. pasażerów). 

W 2014 r. najczęściej pasażerowie korzystali z połączeń pomiędzy Krakowem a Wielką Brytanią, Niemcami i Włochami. Największe wzrosty ruchu pasażerskiego zanotowano w przypadku ruchu z/do Norwegii (+50 tys.), Szwajcarii  (49 tys.) i Polski (+38 tys.).gość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie