Poszukiwanie nowej strategii dla EgyptAir

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
31 grudnia 2014 08:52
EgyptAir zatrudnia amerykańską firmę konsultingową Sabre do stworzenia planu restrukturyzacji linii. Nowa strategia ma zostać wdrożona do końca roku 2016.
Reklama

Restrukturyzacją ma zostać objęty zarówno EgyptAir jak i jego spóła zależna - EgyptAir Express. Zmiany mają dotyczyć struktury biznesowej linii i całej grupy, działalności operacyjnej (w tym kwestii flotowych, załogowych i sieciowych) oraz innych aspektów jak np. partnerstwa w ramach sojuszy lotniczych, programów lojalnościowych, strategii paliwowych i umów handlingowych.

- Sabre zna naszą działalność, nasz region i wynikające z tego możliwości i wyzwania. Mają także doskonałe wyniki w zakresie pomocy innym liniom lotniczym. Sabre odegra zatem kluczową rolę w naszej pięcioletniej strategii transformacji - mówi Sameh El-Hefny, dyrektor zarządzający EgyptAir Holding Co.

Egipski narodowy przewoźnik popadł ostatnio w problemy finansowe. Jego przychody znacznie spadły po niepokojach społecznych, jakie nawiedziły ten kraj w ciągu ostatnich kilku lat. Odbiły się one głównie na branży turystycznej, z którą związana jest znaczna część działalności linii.

W ciągu dwóch ostatnich lat rozliczeniowych EgyptAir stracił ok. 3 mld funtów egipskich w 2011/12 i ok. 1,5 mld funtów w 2012/13 (odpowiednio ok. 1,5 mld zł i ok. 750 mln zł).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama