×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poszukiwanie nowej strategii dla EgyptAir


EgyptAir zatrudnia amerykańską firmę konsultingową Sabre do stworzenia planu restrukturyzacji linii. Nowa strategia ma zostać wdrożona do końca roku 2016.

Restrukturyzacją ma zostać objęty zarówno EgyptAir jak i jego spóła zależna - EgyptAir Express. Zmiany mają dotyczyć struktury biznesowej linii i całej grupy, działalności operacyjnej (w tym kwestii flotowych, załogowych i sieciowych) oraz innych aspektów jak np. partnerstwa w ramach sojuszy lotniczych, programów lojalnościowych, strategii paliwowych i umów handlingowych.

- Sabre zna naszą działalność, nasz region i wynikające z tego możliwości i wyzwania. Mają także doskonałe wyniki w zakresie pomocy innym liniom lotniczym. Sabre odegra zatem kluczową rolę w naszej pięcioletniej strategii transformacji - mówi Sameh El-Hefny, dyrektor zarządzający EgyptAir Holding Co.

Egipski narodowy przewoźnik popadł ostatnio w problemy finansowe. Jego przychody znacznie spadły po niepokojach społecznych, jakie nawiedziły ten kraj w ciągu ostatnich kilku lat. Odbiły się one głównie na branży turystycznej, z którą związana jest znaczna część działalności linii. 

W ciągu dwóch ostatnich lat rozliczeniowych EgyptAir stracił ok. 3 mld funtów egipskich w 2011/12 i ok. 1,5 mld funtów w 2012/13 (odpowiednio ok. 1,5 mld zł i ok. 750 mln zł). gość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie