Wizz Air z dopłatą od rządu Macedonii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 grudnia 2014 17:26
1 komentarz
Wizz Air wygrał przetarg organizowany przez rząd Macedonii na uruchomienie bazy i nowych tras z lotniska w Skopje. Węgierski low-cost otrzyma 40 tys. euro za każdą trasę oraz dopłatę do każdego pasażera odlatującego.
Reklama
Informację o przetargu w Macedonii otrzymaliśmy od czytelnika Pasazer.com za pomocą platformy "Daj znać".

Wizz Air był jedynym przewoźnikiem, który zgłosił się do przetargu. Warunki postawione przez rząd Macedonii - co najmniej 25 mln euro zysku netto i 10 mln przewiezionych pasażerów w 2013 r. - spełniały jeszcze spośród niskokosztowych linii europejskich Ryanair, Norwegian, easyJet i Pegasus.

Zgodnie z warunkami przetargu Wizz Air musi teraz uruchomić bazę w Skopje i otworzyć cztery nowe trasy europejskie ze stolicy Macedonii. Linia musi także połączyć Ochrydę z Europą. Wszystkie trasy muszą być obsługiwane co najmniej dwa razy w tygodniu przez cały rok. Połączenia muszą zostać uruchomione do lipca 2015 r.

Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów linia uruchomi trasy ze Skopje do Oslo-Torp, Barcelony, Norymbergi, Lubeki i jeszcze jednego miasta w Niemczech, a z Ochrydy do Bazylei.

Wizz Air już teraz bazuje dwa samoloty w Skopje. Jak podaje portal EX-YU Aviation News, wzrost liczby pasażerów tej linii w stolicy Macedonii jest bardzo szybki. Od stycznia do października br. linia przewiozła z i do Skopje niemal 470 tys. podróżnych, co stanowi wzrost o 40 proc. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Obecnie Wizz Air lata ze Skopje do: Sztokholmu-Skavsty, Goteborga, Malmo, Londynu-Luton, Eindhoven, Dortmundu, Bazylei, Brukseli-Charleroi, Hahn, Kolonii-Bonn, Bergamo, Memmingen, Paryża-Beauvais i Wenecji-Treviso.

Za każdą nowo otwartą trasę Wizz Air otrzyma 40 tys. euro dopłaty. Ponadto rząd zapłaci linii za każdego pasażera odlatującego - 13 euro w ciągu pierwszego roku, 12 euro w ciągu drugiego i 11 euro w ciągu trzeciego.

Ostatnie komentarze

gość_6db49 2015-01-01 21:37   
gość_6db49 - Profil gość_6db49
Ludzie z pasazer.com bądźcie bardziej rzetelni. Jak można pisać o tym, ze Wizz musi uruchomic baze a za chwile informowac ze przewoznik bazuje juz w Skopje 2 samoloty??? Baza w SKP działa już ponad 2 lata, a dopłaty od rządu macedońskiego były główną przyczyną jej otwarcia. Bycie największym portalem w Polsce o tematyce lotniczej nieco zobowiązuje........
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy