×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air z dopłatą od rządu Macedonii


Wizz Air wygrał przetarg organizowany przez rząd Macedonii na uruchomienie bazy i nowych tras z lotniska w Skopje. Węgierski low-cost otrzyma 40 tys. euro za każdą trasę oraz dopłatę do każdego pasażera odlatującego.Informację o przetargu w Macedonii otrzymaliśmy od czytelnika Pasazer.com za pomocą platformy "Daj znać".

Wizz Air był jedynym przewoźnikiem, który zgłosił się do przetargu. Warunki postawione przez rząd Macedonii - co najmniej 25 mln euro zysku netto i 10 mln przewiezionych pasażerów w 2013 r. - spełniały jeszcze spośród niskokosztowych linii europejskich Ryanair, Norwegian, easyJet i Pegasus. 

Zgodnie z warunkami przetargu Wizz Air musi teraz uruchomić bazę w Skopje i otworzyć cztery nowe trasy europejskie ze stolicy Macedonii. Linia musi także połączyć Ochrydę z Europą. Wszystkie trasy muszą być obsługiwane co najmniej dwa razy w tygodniu przez cały rok. Połączenia muszą zostać uruchomione do lipca 2015 r. 

Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów linia uruchomi trasy ze Skopje do Oslo-Torp, Barcelony, Norymbergi, Lubeki i jeszcze jednego miasta w Niemczech, a z Ochrydy do Bazylei. 

Wizz Air już teraz bazuje dwa samoloty w Skopje. Jak podaje portal EX-YU Aviation News, wzrost liczby pasażerów tej linii w stolicy Macedonii jest bardzo szybki. Od stycznia do października br. linia przewiozła z i do Skopje niemal 470 tys. podróżnych, co stanowi wzrost o 40 proc. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Obecnie Wizz Air lata ze Skopje do: Sztokholmu-Skavsty, Goteborga, Malmo, Londynu-Luton, Eindhoven, Dortmundu, Bazylei, Brukseli-Charleroi, Hahn, Kolonii-Bonn, Bergamo, Memmingen, Paryża-Beauvais i Wenecji-Treviso.

Za każdą nowo otwartą trasę Wizz Air otrzyma 40 tys. euro dopłaty. Ponadto rząd zapłaci linii za każdego pasażera odlatującego - 13 euro w ciągu pierwszego roku, 12 euro w ciągu drugiego i 11 euro w ciągu trzeciego.gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie