×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 6-proc. wzrost opłaty terminalowej


O 5,8 proc. wzrośnie od 1 stycznia 2015 r. wysokość opłaty terminalowej. Stawka jednostkowa zatwierdzona przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego wyniesie 740,28 zł.W kończącym się roku stawka jednostkowa opłaty terminalowej wynosiła 699,80 zł. 

Bez zmian pozostaje strefa pobierania opłat terminalowych. Będzie ona identyczna dla wszystkich 14 lotnisk cywilnych kontrolowanych w Polsce (uwzględnia również nieobsługujący ruchu regularnego Radom). 

Stawka została zatwierdzona na wniosek Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i wyznaczona zgodnie z unijnymi przepisami. Wskazują one m.in., że opłaty pobierane przez krajowych zarządców przestrzeni powietrznej nie mogą być wyższe od ponoszonych kosztów. 

Wysokość opłaty płaconej przez przewoźników w związku z wykonaniem operacji lotniczej na lotnisku wylicza się według wzoru: 1/50 maksymalnej masy startowej do potęgi 0,7 pomnożona przez stawkę jednostkową. gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie