×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy rok dla turystyki. Ponad miliard turystów


Nawet 1,1 mld osób uda się w tym roku na zagraniczny wyjazd. Jak wynika ze statystyk Światowej Organizacji Turystyki (UN WTO), kończący się rok ma szansę być najlepszym w historii dla sektora turystycznego.W okresie od stycznia do końca października na świecie odnotowano 978 mln wyjazdów zagranicznych. To o 45 mln (niemal 5 proc.) więcej niż w tych samych miesiącach poprzedniego roku. 

Do statystyk UN WTO wliczani są ci turyści, którzy spędzą za granicą co najmniej jedną noc. 

Odnotowany wzrost znacznie przekracza prognozę UN WTO, która mówiła o wzroście na poziomie 3,8 proc. 

W ujęciu regionalnym najszybciej rośnie liczba turystów w Amerykach (8 proc.), Azji-Pacyfiku (5 proc.) i Europie (4 proc.). Spośród wyróżnianych przez UN WTO subregionów najlepsze wyniki odnotowano w Ameryce Północnej (9 proc.) i Azji Południowej (8 proc.), a także w Europie Południowej i Śródziemnomorskiej, Europie Północnej i Azji Północno-Wschodniej (wszystkie po 7 proc.). 

Dane UN WTO są jednak mniej optymistyczne dla polskiej branży turystycznej. Europa Środkowo-Wschodnia jest jedynym subregionem na całym świecie, który w pierwszych dziesięciu miesiącach 2014 r. zanotował niewielki spadek - o 0,3 proc. w porównaniu do okresu styczeń-październik 2013 r. 

gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie