Rekordowy rok dla turystyki. Ponad miliard turystów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 grudnia 2014 15:50
Nawet 1,1 mld osób uda się w tym roku na zagraniczny wyjazd. Jak wynika ze statystyk Światowej Organizacji Turystyki (UN WTO), kończący się rok ma szansę być najlepszym w historii dla sektora turystycznego.
Reklama

W okresie od stycznia do końca października na świecie odnotowano 978 mln wyjazdów zagranicznych. To o 45 mln (niemal 5 proc.) więcej niż w tych samych miesiącach poprzedniego roku.

Do statystyk UN WTO wliczani są ci turyści, którzy spędzą za granicą co najmniej jedną noc.

Odnotowany wzrost znacznie przekracza prognozę UN WTO, która mówiła o wzroście na poziomie 3,8 proc.

W ujęciu regionalnym najszybciej rośnie liczba turystów w Amerykach (8 proc.), Azji-Pacyfiku (5 proc.) i Europie (4 proc.). Spośród wyróżnianych przez UN WTO subregionów najlepsze wyniki odnotowano w Ameryce Północnej (9 proc.) i Azji Południowej (8 proc.), a także w Europie Południowej i Śródziemnomorskiej, Europie Północnej i Azji Północno-Wschodniej (wszystkie po 7 proc.).

Dane UN WTO są jednak mniej optymistyczne dla polskiej branży turystycznej. Europa Środkowo-Wschodnia jest jedynym subregionem na całym świecie, który w pierwszych dziesięciu miesiącach 2014 r. zanotował niewielki spadek - o 0,3 proc. w porównaniu do okresu styczeń-październik 2013 r.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama