×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Berlin: 27 mln pasażerów w jednym roku


Dwa funkcjonujące berlińskie lotniska przekroczyły 16 grudnia liczbę 27 mln pasażerów odprawionych od początku roku. Tyle wynosi przepustowość nowego portu lotniczego im. Willy'ego Brandta, które ruszy najwcześniej za prawie 3 lata.27-milionowym pasażerem na berlińskich lotniskach w 2014 r. został James Halter, który razem z partnerką i synem podróżował 16 grudnia z lotniska Tegel do Chicago linią airberlin. Cała rodzina otrzymała od linii vouchery do wykorzystania na siatce europejskiej. 

Wzrost ruchu na berlińskich lotniskach przekroczy w tym roku 6 proc. w stosunku do 2013 r. Jeszcze nigdy w historii w jednym roku z i do stolicy Niemiec nie podróżowało tyle osób. 

Dobry wynik to jednak dla spółki zarządzającej berlińskimi duży problem. Początkowa przepustowość nowego lotniska im. Willy'ego Brandta, które według obecnego planu ma ruszyć w 2017 r. (z sześcioletnim opóźnieniem) wyniesie właśnie 27 mln podróżnych rocznie. Dlatego już teraz, choć wciąż nie naprawiono wszystkich błędów, które spowodowały opóźnienie inwestycji, trwają analizy możliwości zwiększenia przepustowości BER. gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie