Umowa Accoru z Huazhu Hotels

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 grudnia 2014 10:45
Accor i Huazhu Hotels Group (znany także pod nazwą China Lodging Group) zawarły kompleksowe i długoterminowe porozumienie, w wyniku którego powstanie największa i najbardziej zróżnicowana spółka hotelowa w Chinach. 
Reklama

W wyniku porozumienia powstanie grupa dysponująca ponad 2 tys. hoteli w Chinach. Accor obejmie 10 proc. akcji Huazhu Hotels i otrzyma jedno miejsce w Radzie Dyrektorów tej spółki.

Wszystkie 144 hotele Accoru w Chinach nadal będą działać pod międzynarodowymi markami. Grupa ma w tym kraju hotele marek Sofitel, Pullman, MGallery, Grand Mercure, Novotel, Mercure, ibis i ibis Styles. Accor skorzysta z dużej znajomości rynku lokalnego swojego partnera.

Huazhu Hotels ma ponad 1,9 tys. hoteli w swoim krajowym portfelu. To wiodącą i najszybciej rozwijająca się grupa w tym kraju. W ubiegłym roku zajmowała 13. miejsce na świecie wśród największych grup hotelarskich. Huazhu oferuje marki w segmencie wyższym (Joya, Manxin), średnim (JI Hotels, Starway) i ekonomicznym (Hanting, Elan i Hi Inn).

Na podstawie zawartej transakcji hotele ekonomiczne i hotele kategorii średniej należące do Accoru w Chinach wejdą w skład grupy Huazhu. Zgodnie z warunkami porozumienia, Huazhu stanie się wyłącznym masterfranczyzodawcą Accoru działającym i rozwijającym marki ekonomiczne (ibis, ibis Styles) segmentu średniego (Novotel i Mercure) oraz markę kategorii wyższej Grand Mercure w Chinach, Mongolii i na Tajwanie.

Accor pozostanie właścicielem hoteli marek luksusowych i wyższych w Chinach, w tym hoteli Sofitel, Pullman, MGallery oraz The Sebel, będzie także dbać o rozwój tych marek. Huazhu stanie się mniejszościowym akcjonariuszem hoteli marek luksusowych i kategorii wyższej należących do Accoru w Chinach (10 proc.) oraz będzie wspomagać ich przyszły rozwój w tym kraju dzięki swoim relacjom z kluczowymi chińskimi inwestorami na rynku nieruchomości.

Celem tego strategicznego sojuszu jest przyspieszenie ekspansji poprzez wsparcie grupy Huazhu, jej relacji z inwestorami na rynku nieruchomości oraz doświadczenie operatora dużej sieci hotelarskiej w Chinach. Huazhu planuje otwarcie od 350 do 400 nowych hoteli pod markami Accor w nadchodzących pięciu latach.

- Partnerstwo z Huazhu wzmocni siłę globalnych marek Accor oraz głównego gracza na chińskim rynku hotelarskim - powiedział Sebastien Bazin, prezes i dyrektor wykonawczy Grupy Accor. - Połączenie znajomości lokalnego rynku Huazhu z naszymi markami stworzy hotelarskiego giganta o niedoścignionej wartości zarówno dla obu spółek, jak i dla naszych klientów.

Accor jest większościowym udziałowcem polskiej Grupy Orbis.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama