×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Umowa Accoru z Huazhu Hotels


Accor i Huazhu Hotels Group (znany także pod nazwą China Lodging Group) zawarły kompleksowe i długoterminowe porozumienie, w wyniku którego powstanie największa i najbardziej zróżnicowana spółka hotelowa w Chinach. 
W wyniku porozumienia powstanie grupa dysponująca ponad 2 tys. hoteli w Chinach. Accor obejmie 10 proc. akcji Huazhu Hotels i otrzyma jedno miejsce w Radzie Dyrektorów tej spółki.

Wszystkie 144 hotele Accoru w Chinach nadal będą działać pod międzynarodowymi markami. Grupa ma w tym kraju hotele marek Sofitel, Pullman, MGallery, Grand Mercure, Novotel, Mercure, ibis i ibis Styles. Accor skorzysta z dużej znajomości rynku lokalnego swojego partnera. 

Huazhu Hotels ma ponad 1,9 tys. hoteli w swoim krajowym portfelu. To wiodącą i najszybciej rozwijająca się grupa w tym kraju. W ubiegłym roku zajmowała 13. miejsce na świecie wśród największych grup hotelarskich. Huazhu oferuje marki w segmencie wyższym (Joya, Manxin), średnim (JI Hotels, Starway) i ekonomicznym (Hanting, Elan i Hi Inn). 

Na podstawie zawartej transakcji hotele ekonomiczne i hotele kategorii średniej należące do Accoru w Chinach wejdą w skład grupy Huazhu. Zgodnie z warunkami porozumienia, Huazhu stanie się wyłącznym masterfranczyzodawcą Accoru działającym i rozwijającym marki ekonomiczne (ibis, ibis Styles) segmentu średniego (Novotel i Mercure) oraz markę kategorii wyższej Grand Mercure w Chinach, Mongolii i na Tajwanie. 

Accor pozostanie właścicielem hoteli marek luksusowych i wyższych w Chinach, w tym hoteli Sofitel, Pullman, MGallery oraz The Sebel, będzie także dbać o rozwój tych marek. Huazhu stanie się mniejszościowym akcjonariuszem hoteli marek luksusowych i kategorii wyższej należących do Accoru w Chinach (10 proc.) oraz będzie wspomagać ich przyszły rozwój w tym kraju dzięki swoim relacjom z kluczowymi chińskimi inwestorami na rynku nieruchomości.

Celem tego strategicznego sojuszu jest przyspieszenie ekspansji poprzez wsparcie grupy Huazhu, jej relacji z inwestorami na rynku nieruchomości oraz doświadczenie operatora dużej sieci hotelarskiej w Chinach. Huazhu planuje otwarcie od 350 do 400 nowych hoteli pod markami Accor w nadchodzących pięciu latach.

Partnerstwo z Huazhu wzmocni siłę globalnych marek Accor oraz głównego gracza na chińskim rynku hotelarskim - powiedział Sebastien Bazin, prezes i dyrektor wykonawczy Grupy Accor. - Połączenie znajomości lokalnego rynku Huazhu z naszymi markami stworzy hotelarskiego giganta o niedoścignionej wartości zarówno dla obu spółek, jak i dla naszych klientów.

Accor jest większościowym udziałowcem polskiej Grupy Orbis.gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie