×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jetlines zamawiają Boeingi B737 MAX 7


Nowe kanadyjskie linie Jetlines zamówiły we wtorek (16.12) pięć Boeingów B737 MAX 7 wraz z 16 opcjami na kolejne maszyny tego typu. Wartość zamówienia opiewa na kwotę około 438 mln dolarów amerykańskich i może wzrosnąć do 2 mld dolarów jeżeli opcje zostaną wykorzystane.- Umowa z Boeingiem jest kamieniem milowym dla Jetlines. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Boeingiem i czekamy na wprowadzenie 737 MAX 7 do naszej floty. Niewykluczone, że część opcji na MAX 7 zamienimy na większego MAX 8 - powiedział Jim Scott, prezes Jetlines.

Linia Jetlines, to nowy kanadyjski przewoźnik niskokosztowy, który posiadał bazę operacyjną i siedzibę na lotnisku Vancouver International Airport. Linia spodziewa się rozpoczęcia lotów w lecie 2015 r. Początkowa flota będzie składać się z  dwóch Boeingów B737-300 z wingletami. Do 2018 r. przewoźnik chce latać 10 takimi maszynami, które potem zostaną sukcesywnie wymieniane na 737 MAX 7.

Celem linii Jetlines jest wypełnienie rynku LCC w Kanadzie po tym jak inna linia WestJet odeszła od tego modelu. Pierwszą trasą ma być połączenie pomiędzy Vancouver a Prince Rupert. Jetlines chcą częściowo wzorować się na modelu europejskich tanich przewoźnikó jak Ryanair czy Wizz Air i latać z mniejszych lotnisk, takich jak np. międzynarodowe port lotniczy Abbotsford.

//www.pasazer.com/img/images/normal/jetlines,737max,boeing,media.jpg
- Cieszymy się z kolejnego zamówienia B737 MAX. Dla Jetlines 737 MAX 7 jest idealnym wyborem, który bardzo dobrze wpisuje się w strategię przewoźnika - powiedział Brad McMullen, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży na Amerykę Północną.

Nowa rodzina 737 będzie napędzana m.in. przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostały zoptymalizowane pod kątem B737 MAX. Nowy samolot będzie o 14 proc. bardziej wydajny niż obecnie produkowane 737 Next-Generation i o 20 proc. wydajniejszy niż pierwsze egzemplarze 737 Next-Generation. Producent również zastosuje nowy rodzaj wingletów, które będą montowane w maszynach 737 MAX.

Warto dodać, że w październiku Boeing rozpoczął produkcję części do pierwszego B737 MAX. Do 16 grudnia zamówiono łącznie 2562 maszyn tego typu (55 klientów).

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie