×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


2 miliony pasażerów we Wrocławiu


Lotnisko we Wrocławiu po raz pierwszy w historii przekroczyło próg 2 mln pasażerów odprawionych w ciągu jednego roku. W sobotę (13.12) dwumilionową podróżną okazała się Barbara Wróbel podróżująca na Lanzarote.
Barbara i jej mąż Jan Wróbel to zapaleni podróżnicy. Na wakacje latają razem od ponad 50 lat. Byli na Kubie, Dominikanie, lubią kierunki hiszpańskie, ale najbardziej cenią sobie Włochy. Trzy razy byli na Sycylii, a w listopadzie często rezerwują sobie czas na zwiedzanie Rzymu.

- Jesteśmy już na emeryturze i chcemy jak najwięcej zobaczyć. Wycieczki najczęściej planujemy wiosną lub jesienią. To dla nas najlepszy czas, aby złapać dużo słońca w ciepłych krajach. Z kolei lato spędzamy we Wrocławiu, ponieważ wtedy na wyjazd jest dla nas za gorąco - mówi cytowana w komunikacie prasowym Barbara Wróbel. - Dawniej lataliśmy z różnych lotnisk, ale teraz wybieramy tylko wrocławskie, bo tak jest najwygodniej.

Jako dwumilionowa pasażerka, Barbara Wróbel otrzymała zaproszenie od wrocławskiego lotniska do skorzystania z usług VIP oraz ufundowany przez biuro podróży Itaka bon wakacyjny o wartości 5 tys. zł na dowolny wyjazd. Wśród prezentów dla rekordowej pasażerki nie zabrakło też niespodzianki od Coffeeheaven. Państwo Wróblowie następną podróż planują na Sycylię. 


Rekordowa dla wrocławskiego lotniska pasażerka otrzymała również upominek perfumeryjno-kosmetyczny od firmy Heinemann. Z kolei wszyscy pasażerowie rejsu biura podróży Itaka otrzymali kupony uprawniające do zakupów z 10-procentową zniżką na perfumy, kosmetyki i akcesoria w tym sklepie wolnocłowym.

2 mln obsłużonych w ciągu roku pasażerów to historyczny rekord Portu Lotniczego Wrocław. Do tej pory lotnisko tylko zbliżało się do tego wyniku – najbardziej dwa lata temu, w roku turnieju UEFA EURO. Tym razem już pod koniec listopada statystyki ruchu pasażerskiego były na tyle obiecujące, że można było prognozować ogromny sukces przed końcem roku.

Wrocławskie lotnisko w 2013 r. obsłużyło 1,87 mln pasażerów. W 2012 r. ruch wyniósł 1,94 mln osób.

- Dla nas to historyczny rekord, idealne zwieńczenie bardzo dobrego roku - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Udało się go osiągnąć dzięki różnorodnej i dopasowanej ofercie, a także nowoczesnej infrastrukturze lotniska. Przejrzysty terminal, wygodny i tani parking oraz szybki dojazd z regionu sprawia, że na lotnisku przybywa pasażerów. 

Połączenie biura podróży Itaka na Lanzarote, obok Fuerteventury i kurortów Egiptu jest jednym z czterech kierunków czarterowych oferowanych tej zimy z Wrocławia. To biuro na lato 2015 r. ma w planie aż 30 kierunków z wylotami z Wrocławia. 

fot. Port Lotniczy Wrocław
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie