2 miliony pasażerów we Wrocławiu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 grudnia 2014 19:43
6 komentarzy
Lotnisko we Wrocławiu po raz pierwszy w historii przekroczyło próg 2 mln pasażerów odprawionych w ciągu jednego roku. W sobotę (13.12) dwumilionową podróżną okazała się Barbara Wróbel podróżująca na Lanzarote.
Reklama

Barbara i jej mąż Jan Wróbel to zapaleni podróżnicy. Na wakacje latają razem od ponad 50 lat. Byli na Kubie, Dominikanie, lubią kierunki hiszpańskie, ale najbardziej cenią sobie Włochy. Trzy razy byli na Sycylii, a w listopadzie często rezerwują sobie czas na zwiedzanie Rzymu.

- Jesteśmy już na emeryturze i chcemy jak najwięcej zobaczyć. Wycieczki najczęściej planujemy wiosną lub jesienią. To dla nas najlepszy czas, aby złapać dużo słońca w ciepłych krajach. Z kolei lato spędzamy we Wrocławiu, ponieważ wtedy na wyjazd jest dla nas za gorąco - mówi cytowana w komunikacie prasowym Barbara Wróbel. - Dawniej lataliśmy z różnych lotnisk, ale teraz wybieramy tylko wrocławskie, bo tak jest najwygodniej.

Jako dwumilionowa pasażerka, Barbara Wróbel otrzymała zaproszenie od wrocławskiego lotniska do skorzystania z usług VIP oraz ufundowany przez biuro podróży Itaka bon wakacyjny o wartości 5 tys. zł na dowolny wyjazd. Wśród prezentów dla rekordowej pasażerki nie zabrakło też niespodzianki od Coffeeheaven. Państwo Wróblowie następną podróż planują na Sycylię.


Rekordowa dla wrocławskiego lotniska pasażerka otrzymała również upominek perfumeryjno-kosmetyczny od firmy Heinemann. Z kolei wszyscy pasażerowie rejsu biura podróży Itaka otrzymali kupony uprawniające do zakupów z 10-procentową zniżką na perfumy, kosmetyki i akcesoria w tym sklepie wolnocłowym.

2 mln obsłużonych w ciągu roku pasażerów to historyczny rekord Portu Lotniczego Wrocław. Do tej pory lotnisko tylko zbliżało się do tego wyniku – najbardziej dwa lata temu, w roku turnieju UEFA EURO. Tym razem już pod koniec listopada statystyki ruchu pasażerskiego były na tyle obiecujące, że można było prognozować ogromny sukces przed końcem roku.

Wrocławskie lotnisko w 2013 r. obsłużyło 1,87 mln pasażerów. W 2012 r. ruch wyniósł 1,94 mln osób.

- Dla nas to historyczny rekord, idealne zwieńczenie bardzo dobrego roku - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Udało się go osiągnąć dzięki różnorodnej i dopasowanej ofercie, a także nowoczesnej infrastrukturze lotniska. Przejrzysty terminal, wygodny i tani parking oraz szybki dojazd z regionu sprawia, że na lotnisku przybywa pasażerów.

Połączenie biura podróży Itaka na Lanzarote, obok Fuerteventury i kurortów Egiptu jest jednym z czterech kierunków czarterowych oferowanych tej zimy z Wrocławia. To biuro na lato 2015 r. ma w planie aż 30 kierunków z wylotami z Wrocławia.

fot. Port Lotniczy Wrocław
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0bb71 2014-12-31 17:11   
gość_0bb71 - Profil gość_0bb71
RZE za to przekroczyło 600 tys :)
wroord 2014-12-31 17:07   
wroord - Profil wroord
Wynik koncowy to ok 2 mil 85 tys. podroznych w 2014.
gość_382be 2014-12-20 10:49   
gość_382be - Profil gość_382be
Super!wro powoli ale konsekwentnie sie rozwija!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama