Snowbird: Okresowe zawieszenie działalności

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 grudnia 2014 06:25
1 komentarz
Fińskie linie lotnicze Snowbird Airlines zawieszają działalność do 31 stycznia 2015. Nie ma konkretnych powodów tej nagłej decyzji.
Reklama

To już kolejne niepowodzenie przewoźnika. Rozpoczęcie działalności przekładał on bowiem już kilkakrotnie w kończącym się roku. W końcu udało się uruchomić loty w październiku. Jak jednak widać - na krótko.

- Mimo, iż jesteśmy świadomi słuszności tego kroku, decyzja o zawieszeniu działalności była dla nas bardzo trudna. Sądzimy jednak, iż czas, w którym nie będziemy prowadzić działalności operacyjnej, umożliwi nam dokonanie takiej rewizji strategii, aby w przyszłości łatwiej dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych - mówi Marja Aalto, dyrektor zarządzająca Snowbird Airlines.

//www.pasazer.com/img/images/normal/snowbird,airlines,a320,media.jpg
Według oficjalnych informacji przewoźnik wznowi loty prawdopodobnie 1 lutego przeszłego roku. Wtedy powrócą wybrane trasy: z Oulu do Malagi (przez Helsinki) oraz z Enontekiö do Londynu-Gatwik (przez Ivalo). Ponownie zaoferowane będą także loty z Enontekiö do stolicy Finlandii przez położone na północy Ivalo (Laponia).

Snowbird Airlines to mały fiński przewoźnik lotniczy. Jego historia sięga upadłej w 2012 roku Air Finland. Wtedy kilku starszych jej pracowników (w tym obecna dyrektor zarządzająca) założyło w 2013 roku nową linię - Snowbird - która miała odpowiadać na zapotrzebowania odległych i słabo skomunikowanych regionów Finlandii. Działalność linii - głównie czarterowa - miała sprowadzać się do dowożenia miejscowych turystów do destynacji nad Morzem Śródziemnym i odwrotnie - podróżnych z południa Europy do miejsc wypoczynkowych w Laponii. Trasy rejsów przebiegać miały przez główne lotnisko przewoźnika - Helsinki-Vantaa.

Jak dotąd linia nie posiada jednak certyfikatu przewoźnika lotniczego. Istniał nawet poważny zarzut fińskiego urzędu ochrony konkurencji i konsumentów, iż Snowbird działa jako linia wirtualna i bez stosownych uprawnień nie może sprzedawać biletów lotniczych ani klientom indywidualnych, ani pośrednikom (biurom podróży). Zarząd firmy odwołał się jednak od decyzji i kontynuował rozprowadzanie swoich usług.

Jako że Snowbird nie posiada własnych samolotów, musi czarterować jednego airbusa A320 od łotweskiej SmartLynx Airlines, pod której kodem IATA (6Y) realizowane były także operacje lotnicze. W przyszłym roku przewoźnik planuje przejść proces certyfikacji, zakończonej otrzymaniem wszystkich uprawnień pasażerskiej linii lotniczej.
Reklama

Ostatnie komentarze

usuniety 2015-01-02 18:30   
usuniety - Profil usuniety
Takie fińskie 4You?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama