SAS: Wzrost liczby pasażerów o 2,3 proc. w listopadzie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 grudnia 2014 07:31
Skandynawskie linie SAS przewiozły w listopadzie o 2,3 proc. więcej pasażerów pomimo tego, że rok do roku oferowanie spadło o 3,7 proc. Poprawiły się wskaźniki wypełnienia i zysku.
Reklama

Liczba podróżnych na pokładach samolotów SAS-u w listopadzie wyniosła 2,2 mln.

Wzrost udało się osiągnąć pomimo tego, że jak przypomina przewoźnik w komunikacie prasowym, aż o 3,7 proc. zmniejszono oferowanie. To element planu zakładającego redukcję liczby dostępnych miejsc w sezonie zimowym.

Dzięki wzrostowi liczby pasażerów przy równoczesnej redukcji oferta o 2,7 pkt proc. poprawił się średni wskaźnik wypełnienia. W listopadzie wyniósł on 70,7 proc.

Zdecydowania większość pasażerów (2,16 mln) skorzystała z połączeń regularnych. Ruch (mierzony wskaźnikiem RPK) najbardziej wzrósł na trasach europejskich i wewnątrz Skandynawii (o 4,1 proc.). Nieco gorszą dynamikę miały trasy międzykontynentalne (3,5 proc.), a najmniej wzrósł ruch na trasach krajowych (2,8 proc.).

Regularność lotów wyniosła w listopadzie 99,3 proc., a ich punktualność (w ramach 15 minut) - 92,4 proc.

Równocześnie SAS podał wskaźniki za październik dotyczące wyników finansowych tras. Yield wzrósł o 1,8 proc., a przychód z pasażera o 5,0 proc. Po skorygowaniu o wahania kursów walut wskaźniki te wyniosły odpowiednio -2,9 proc. i 0,2 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama