×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Wzrost liczby pasażerów o 2,3 proc. w listopadzie


Skandynawskie linie SAS przewiozły w listopadzie o 2,3 proc. więcej pasażerów pomimo tego, że rok do roku oferowanie spadło o 3,7 proc. Poprawiły się wskaźniki wypełnienia i zysku.Liczba podróżnych na pokładach samolotów SAS-u w listopadzie wyniosła 2,2 mln. 

Wzrost udało się osiągnąć pomimo tego, że jak przypomina przewoźnik w komunikacie prasowym, aż o 3,7 proc. zmniejszono oferowanie. To element planu zakładającego redukcję liczby dostępnych miejsc w sezonie zimowym. 

Dzięki wzrostowi liczby pasażerów przy równoczesnej redukcji oferta o 2,7 pkt proc. poprawił się średni wskaźnik wypełnienia. W listopadzie wyniósł on 70,7 proc. 

Zdecydowania większość pasażerów (2,16 mln) skorzystała z połączeń regularnych. Ruch (mierzony wskaźnikiem RPK) najbardziej wzrósł na trasach europejskich i wewnątrz Skandynawii (o 4,1 proc.). Nieco gorszą dynamikę miały trasy międzykontynentalne (3,5 proc.), a najmniej wzrósł ruch na trasach krajowych (2,8 proc.). 

Regularność lotów wyniosła w listopadzie 99,3 proc., a ich punktualność (w ramach 15 minut) - 92,4 proc. 

Równocześnie SAS podał wskaźniki za październik dotyczące wyników finansowych tras. Yield wzrósł o 1,8 proc., a przychód z pasażera o 5,0 proc. Po skorygowaniu o wahania kursów walut wskaźniki te  wyniosły odpowiednio -2,9 proc. i 0,2 proc. gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie