Hotel Silken Berlaymont: W samym sercu Europy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 grudnia 2014 10:00
Położony kilkadziesiąt metrów od głównej siedziby Komisji Europejskiej, brukselski Hotel Berlaymont ma świetną lokalizację. Jednak sam obiekt, choć w wysokim standardzie, jest już nieco wiekowy i niczym się nie wyróżnia.
Reklama

Jak sama nazwa wskazuje, czterogwiazdkowy Hotel Berlaymont położony jest tuż obok budynku Berlaymont, czyli siedziby Komisji Europejskiej przy rondzie Schumana. Należy do hiszpańskiej grupy Silken, która ma również hotele w kilkunastu miastach w Hiszpanii.


Dzięki swojemu położeniu hotel w dni robocze jest oblegany przez biznesmenów i polityków przyjeżdżających na spotkania do instytucji europejskich. W weekendy zapełnia się za to turystami, którzy korzystają ze znacznie niższych cen.


Hotel oferuje łącznie 212 pokojów w czterech typach. Podstawowe mają 20 mkw i oferują m.in. bezprzewodowy dostęp do internetu, sejf, klimatyzację, żelazko i deskę do prasowania oraz telewizję satelitarną. Hotel ma także pokoje przeznaczone specjalnie dla kobiet (m.in. z inaczej wyposażoną łazienką), pokojowe klubowe (m.in. z darmowym parkingiem i drinkiem powitalnym) oraz 2 apartamenty Junior Suite.

Standardowe pokoje dwuosobowe są przestronne, ale nie oferują absolutnie niczego ponad standard czterogwiazdkowego hotelu. Materace w łóżkach są niezwykle miękkie, co nie każdemu odpowiada, a telewizor w pokoju niewielki.


Hotel nadrabia za to wystrojem korytarzy. Drzwi od pokojów są ozdobione fotograficznymi portretami, które nadają obiektowi atmosferę teatru lub muzeum. W podobnej estetyce utrzymana jest recepcja hotelu. Łącznie w obiekcie znajduje się ok. 450 oryginalnych fotografii i obrazów.


Obiekt jest podzielony na dwie części, które połączone są z sobą jedynie poprzez centrum konferencyjne na parterze. Przez to piętra są niewielkie, a hotel nie jest przytłaczający. Wspomniane centrum konferencyjne to sale o łącznej pojemności 150 osób. Również pod tym względem hotel jest po prostu standardowy i niczym się nie wyróżnia.


Położona nad centrum konferencyjnym restauracja cieszy się dużym powodzeniem w porze lunchu i kolacji. Oferowane tam hotelowe śniadania są dość bogate i różnorodne – składają się m.in. z szerokiego wyboru świeżych owoców i świeżo wyciskanych soków oraz różnego rodzaju gofrów i naleśników z dodatkami do wyboru. Jednak sama restauracja jest niewielka, co w połączeniu z krótkimi godzinami serwowania śniadania (jedynie do 9:30) jest powodem dużego tłoku.

Hotel Silken Berlaymont ma także własne spa. To właśnie tu najbardziej widać, że obiekt ma już swoje lata. Spa składa się z malutkiej sauny suchej, parowej oraz kabiny UV, a także z jacuzzi i brodzika do opłukania się po saunie – woda w nim nie jest jednak zimna, a co najwyżej letnia. Spa nadrabia tarasem w ogrodzie, który w lecie musi być przyjemnym miejscem do relaksu po seansie w saunie.


Wrażenie z korzystania ze spa pogarsza również to, że zarówno o ręczniki, jak i o szlafroki należy prosić w recepcji (w przypadku gości zajmujących pokoje standardowe), oddalonej o kilkadziesiąt metrów od wejścia do spa. Szlafroków czasem brakuje, co jak na standard czterogwiazdkowego hotelu jest dużym uchybieniem.

Doskonałe położenie i ciekawy wystrój pięter oraz recepcji to niewątpliwe zalety hotelu Silken Berlaymont, ale wydaje się, że to nieco za mało, by uzasadnić bardzo wysokie ceny w tym obiekcie.

Informacje:

Nazwa: Hotel Silken Berlaymont

Położenie: Boulevard Charlemagne, Bruksela, Belgia

Kategoria: hotel biznesowy

Ceny: pokoje standardowe kosztują w dni robocze od 189 euro, pokoje klubowe - od 219 euro, a Junior Suite - od 475 euro. Śniadanie to dodatkowe 40 euro za pokój. W weekendy ceny rozpoczynają się już od 69 euro za pokój standardowy. Sprawdź aktualne ceny w Hotelu Silken Berlaymont

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama