×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Berlin: Ponad 2 mln pasażerów w listopadzie


Dwa berlińskie lotniska zanotowały w listopadzie wzrost liczby pasażerów o 7,5 proc. Ich liczba wyniosła niemal 2,2 mln.

Zdecydowanie większy ruch zanotowało lotnisko Tegel, na którym odprawionych zostało 1,63 mln pasażerów (wzrost o 5,7 proc.). Z kolei w porcie lotniczym Schoenefeld pasażerów przybywało szybciej. Było ich w listopadzie 565 tys., co stanowiło wzrost o 13,2 proc.

Liczba operacji na obydwu lotniskach wyniosła łącznie niemal 20,5 tys. To wzrost o 3,3 proc. rok do roku.

Do tej pory z lotnisk Tegel i Schonefeld skorzystało już w tym roku ponad 25,9 mln pasażerów.To wzrost o 6,3 proc. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Warto zauwazyć, że to tylko o 1,1 mln osób mniej, niż wynosi maksymalna roczna przepustowość nowo budowanego lotniska im. Willy'ego Brandta, które ma zastąpić zarówno Tegel, jak i Schoenefeld.

W tym roku Tegel obsłużyło jak do tej pory 19,2 mln pasażerów, a Schoenefeld - 6,7 mln.

W listopadzie na obydwu lotniskach odprawiono 3,9 tys. ton cargo. To wzrost o 19,2 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku.  
gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie