×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga: Wzrost o 2,4 proc. w listopadzie


Lotnisko w Kopenhadze obsłużyło w listopadzie 1,84 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 2,4 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Port lotniczy spodziewa się całorocznego wyniku przekraczającego 25 mln.Wzrost o 2,4 proc. to spowolnienie w porównaniu do poprzednich miesięcy. Takiego wyniku oczekiwały jednak władze lotniska.

- Liczba miejsc oferowanych przez przewoźników tej zimy jest niemal taka sama jak rok temu, więc wiedzieliśmy, że tempo wzrostu w dwóch ostatnich miesiącach roku spowolni - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Thomas Woldbye, dyrektor wykonawczy lotniska w Kopenhadze. - Mimo to, oczekujemy, że w całym roku przekroczymy 25 mln pasażerów, ustanawiając tym samym rekord w historii naszego lotniska.

Do końca listopada duńskie lotnisko obsłużyło 23,9 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 1,5 mln podróżnych (6,7 proc.) w porównaniu do okresu styczeń-listopad 2013 r.

W listopadzie liczba pasażerów na trasach międzynarodowych wzrosła o 3,3 proc., na trasach krajowych zmalała o 5,9 proc. W Kopenhadze przesiadało się o 1,5 proc. więcej pasażerów niż rok temu. Liczba pasażerów na trasach międzykontynentalnych wzrosła aż o 7,3 proc.

Najbardziej ruchliwymi kierunkami w listopadzie były: Londyn (162 tys. pasażerów, wzrost o 13,6 proc.), Sztokholm (121 tys., 1,7 proc.) oraz Oslo (114 tys., spadek o 2,9 proc.). Najpopularniejszym kierunkiem krajowym jest Aalborg (74 tys., spadek o 12,3 proc.).


gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie