Radom ma radiolatarnię

12 grudnia 2014 17:46
4 komentarze
Przegląd prasy:
Na lotnisku w Sadkowie jest już czynna radiolatarnia DVOR/DME. Powstanie tej inwestycji jest szansą na pozyskanie linii lotniczych, teraz wszystko zależy od negocjacji włodarzy portu. Samoloty pasażerskie mogą pojawić się tu najwcześniej na wiosnę w 2015 roku.
Reklama
Powyższy materiał pochodzi z "Rynek Infrastruktury", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_96877 2014-12-22 10:51   
gość_96877 - Profil gość_96877
"przedstawiciele portu są dobrej myśli i zapowiadają, że w sezonie wakacyjnym szykują dla swoich pasażerów atrakcyjne destynacje. " "

Zobacz więcej na temat:
Port lotniczy Radom
Lotniska krajowe

Więcej z regionu:
Polska
Radom

Podziel się ze znajomymi:
facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo


Radomskie lotnisko cywilne działa od 29 maja i wciąż nie wylądował tu żaden samolot pasażerski. Mimo to przedstawiciele portu są dobrej myśli i zapowiadają, że w sezonie wakacyjnym szykują dla swoich pasażerów atrakcyjne destynacje.
Najważniejszą inwestycją dla radomskiego lotniska była budowa radiolatarni DVOR/DME, która pierwotnie miała zostać uruchomiona wraz z resztą infrastruktury, w maju bieżącego roku. To jednak nie udało się Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która radiolatarnię uruchomiła dopiero w ubiegłym tygodniu. To od jej istnienia przedstawiciele lotniska uzależniali szansę na pozyskanie jakichkolwiek linii lotniczych.

- Radiolatarnia DVOR/DME została wybudowana przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Urządzenie poddano testom oraz wpisano do RLUN i AIP z terminem publikacji 11 grudnia. Jednocześnie w oparciu o radiolatarnię opracowano i opublikowano procedury podejścia na lotnisko w Radomiu. Spółka czyni również nieustające starania aby na lotnisku został wybudowany i oddany do użytku system precyzyjnego lądowania ILS, zgodnie z decyzją Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z lutego 2013 roku – wyjaśnia w rozmowie z serwisem RynekInfrastruktury.pl Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy radomskiego portu i dodaje, że z lotniska korzystają obecnie samoloty lotnictwa ogólnego – Operacje lotnicze w ruchu regularnym rozpoczną się już za kilka miesięcy, wiosną 2015 roku – obiecuje rzecznik.

Przypominamy, że zgodnie z Master Planem lotniska, utworzonym w 2009 roku, rok 2015 radomski port powinien zakończyć z wynikiem około 370 tys. pasażerów. Już dziś wiadomo, że liczba ta jest wysoce nieosiągalna. Wciąż bowiem nie słychać jakichkolwiek deklaracji ze strony linii, które byłyby zainteresowanie wykonywaniem stąd operacji lotniczych. Przedstawiciele portu nie chcą zdradzać szczegółów rozmów, które prowadzone są z przewoźnikami.

- Ogłoszenie siatki połączeń pozostaje w rękach przewoźników, dlatego Port Lotniczy Radom nie będzie przedwcześnie o tym informował, ale z pewnością będą to bardzo atrakcyjne destynacje z punktu widzenia naszych pasażerów – przekonuje Orzeł."

zobacz link
gość_55ff9 2014-12-19 01:09   
gość_55ff9 - Profil gość_55ff9
Radom ma wiekszy potencial niz Lublin
gość_85bad 2014-12-15 15:14   
gość_85bad - Profil gość_85bad
Pytanie nie kiedy ale czy ?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy