American Airlines zainstaluje wi-fi w 250 odrzutowcach regionalnych

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 grudnia 2014 12:42
Linie American Airlines planują zainstalować bezprzewodowy internet w odrzutowcach regionalnych. Do 2016 r. dostęp do sieci pojawi się w 250 samolotach.
Reklama

To element wartego łącznie 2 mld dolarów programu poprawy jakości produktu i obsługi.

American Airlines zainstaluje wi-fi we wszystkich odrzutowcach regionalnych, które są wyposażone w dwie klasy podróży. Jako dostawcę usługi wybrano notowaną na nowojorskiej giełdzie firmę Gogo.

Już w tej chwili American Airlines oferują dostęp do sieci w niemal 850 samolotach ze swojej floty. Jednak tylko 70 z nich to odrzutowce regionalne. Po zakończeniu inwestycji amerykańska linia będzie miała największą na świecie flotę odrzutowców regionalnych wyposażonych w wi-fi.

Samoloty na trasach regionalnych latają pod marką American Eagle.

American Airlines oczekuje na dostawę m.in. 90 dużych odrzutowców regionalnych (modele embraer 175 i bombardier CRJ900 NextGen). Zostaną one dostarczone z trzyklasowym układem foteli na pokładzie i z modułem zapewniającym dostęp do internetu w trakcie lotu.

Obecnie we flocie spółki Envoy, która zajmuje się obsługą połączeń pod marką American Eagle dla American Airlines, znajdują się mniejsze odrzutowce regionalne: 47 bombardierów CRJ700, 58 embraerów E140 oraz 118 embraerów E145.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama