×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: Niemal 5,5 mln pasażerów w listopadzie


Londyńskie lotnisko Heathrow obsłużyło w listopadzie 5,47 mln pasażerów, co było najlepszym listopadowym wynikiem w historii tego portu lotniczego. Był to wzrost o 1,1 proc. rok do roku.Średnia liczba miejsc w samolocie zwiększyła się w porównaniu do listopada 2013 r. o 1,0 proc. do 204,3, a średnie wypełnienie wzrosło o 1,1 pkt proc. do 71,3 proc. Liczba pasażerów na samolot wzrosła o 2,6 proc. do 145,7. 

Dynamicznie rośnie liczba pasażerów na rynkach wschodzących. Do i z Chin podróżowało o 12,7 proc. więcej osób, na trasach latynoamerykańskich - o 6,9 proc. więcej, a do i z Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej - o 4,2 proc. więcej. 

Liczba pasażerów tranzytowych wzrosła rok do roku o 3,9 proc. 

Od początku roku Heathrow obsłużyło już 67,5 mln pasażerów, co stanowi o 1,4 proc. więcej niż w tych miesiącach 2013 r. 

Wzrosty odnotowały także pozostałe lotniska wciąż należące do Heathrow Airports Ltd. W Glasgow w listopadzie obsłużono 574 tys. podróżnych (wzrost o 11,8 proc.), a od początku roku 7,2 mln (wzrost o 4,2 proc.). W Aberdeen wartości te wynoszą odpowiednio 299 tys. (wzrost o 4,3 proc.) i 3,5 mln (wzrost o 7,9 proc.), a w Southampton 141 tys. (wzrost o 11,7 proc.) i 1,7 mln (wzrost o 5,6 proc.). 

W miesięcznym podsumowaniu lotnisko Heathrow odniosło się do trwającego procesu konsultacji dotyczących rozbudowy infrastruktury lotniskowej w rejonie stolicy Wielkiej Brytanii. Przypomniano list lotnisk w Aberdeen, Glasgow, Leeds-Bradford, Liverpoolu i Newcastle podkreślający kluczową rolę Heathrow. 

Władze Heathrow dokonały też porównania z Gatwick. Według analizy Komisji Lotniskowej rozbudowa Heathrow może przynieść nawet 97 mld funtów więcej korzyści dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Przykładem różnicy pomiędzy portami jest według władz Heathrow to, że z Gatwick uruchamiane są loty do Cancun w Meksyku - przeznaczone dla turystów, podczas gdy w przypadku Heathrow Aeromexico niedawno ogłosiło zwiększenie częstotliwości na biznesowej trasie do Mexico City.gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie