×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Radom już z radiolatarnią


Lotnisko w Radomiu ma pierwszą pomoc radionawigacyjną. W porcie lotniczym działa już radiolatarnia DVOR/DME RAD - poinformował nasz Czytelnik przez platformę "Daj znać".Radiolatarnia DVOR umożliwia nieprecyzyjne podejścia do lądowania. Nadajnik DME umożliwia pilotom odpowiednio wyposażonych samolotów poznanie dokładnej odległości do radiolatarni. 

Dzięki uruchomieniu pomocy nawigacyjnej możliwe stały się podejścia z obydwu kierunków przy nieco gorszych warunkach pogodowych. Do tej pory lotnisko nie miało żadnych pomocy nawigacyjnych. Najniższa podstawa chmur, przy której można lądować w Radomiu przy pomocy wskazań DVOR/DME to 112 lub 137 metrów nad poziomem gruntu w zależności od kierunku.

W Radomiu trwa także instalacja nowego oświetlenia drogi startowej. 

Na razie z poprawionej infrastruktury nie skorzystają żadni przewoźnicy, bo pół roku po uzyskaniu certyfikatu lotnisko nadal nie ma żadnych połączeń regularnych ani czarterowych.gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie