×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian: Spadki w listopadzie


W listopadzie 2014 Austrian Airlines odnotowały spadki w liczbie przewiezionych pasażerów. Przyczyn gorszych wyników linia upatruje przede wszystkim w kryzysie w Rosji, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.W minionym miesiącu z usług przewoźnika skorzystało 769 300 pasażerów. Oznacza to spadek o 8,3 proc. w stosunku do tego samego okresu rok temu. Nastąpiło także zmniejszenie poziomu wypełnienia samolotów do 71,8 proc. (-1,7 pkt proc. rok do roku).

Najgorzej wypadły trasy europejskie. Podróżowało na nich 642 400 osób, czyli aż o ponad 9 proc. mniej niż rok temu. Nieco lepiej, ale i tak pod kreską wypadły trasy międzykontynentalne, na których odprawiono 126 900 pasażerów, czyli o 2,3 proc. mniej.

Ogółem w okresie jedenastu miesięcy 2014 r. z usług Austrian Airlines skorzystało 10,4 mln podróżnych. Oznacza to niewielki spadek o 0,6 proc. Najgorsze wyniki notują trasy w Europie. Skorzystało z nich 8,8 mln osób, czyli o przeszło 2 proc. mniej niż w analogicznych czasie rok temu. Wypełnienie samolotów wyniosło w tym segmencie ruchu 76,8 proc (-0,2 pkt proc.).

Dzięki dodaniu do obsługi siatki rozkładowych lotów międzykontynentalnych kolejnego samolotu szerokokadłubowego (boeinga 777) i ekspansji na trasach północnoamerykańskich, przewoźnikowi udało się zwiększyć na nich liczbę przewożonych pasażerów. Od stycznia do listopada przewieziono ich 1,6 mln, co oznacza wzrost o 7,6 proc. przy średnim wypełnieniu 81,2 proc.gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie