Wkrótce dwumilionowy pasażer we Wrocławiu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 grudnia 2014 17:30
10 komentarzy
Jeszcze w tym tygodniu wrocławskie lotnisko obsłuży dwumilionowego pasażera. To pierwszy raz, kiedy w ciągu jednego roku udało się osiągnąć tak spektakularny wynik.
Reklama

- To historyczny rekord, który został wypracowany dzięki doskonałej siatce połączeń i nowoczesnemu terminalowi - mówi cytowany w komunikacie prasowym Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Do liczby 2 mln obsłużonych pasażerów w ciągu jednego roku Port Lotniczy Wrocław zbliżył się raz - w roku 2012, dzięki piłkarskim mistrzostwom Europy. W 2013 wynik był tylko nieco słabszy i nie udało się przebić bariery dwóch milionów - zabrakło 3,5 tysiąca pasażerów.

- Jednak znakomite tegoroczne statystyki ruchu lotniczego pozwalają przewidywać z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że dwumilionowy pasażer pojawi się jeszcze w tym tygodniu - mówi Kuś.

Na pasażera już czekają nagrody ufundowane przez biuro podróży Itaka oraz Port Lotniczy Wrocław.

Do końca listopada port 2014 obsłużył ponad 1,94 mln podróżnych - to już o 20 tys. więcej niż przez cały rok 2013.

Przez ostatnie 11 miesięcy lotnisko przeżyło kilka przełomowych momentów. Wiosną tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły połączenie krajowe do Warszawy-Modlina, a jesienią wprowadziły na tej trasie kolejny rejs. Dzięki temu w segmencie lotów krajowych nastąpił ogromny wzrost liczby pasażerów – w listopadzie było to aż 82 proc.

Z kolei lipiec i sierpień były najlepszymi miesiącami w historii, z największą liczbą obsłużonych pasażerów – odpowiednio 239,7 tys. i 242,3 tys.

- Na tegoroczny sukces i historyczny rekord złożyła się właśnie dobrze zbudowana oferta, choć nie tylko - mówi Kuś. - Nie do przecenienia jest nowoczesny terminal oraz komfortowa infrastruktura lotniska. Dzięki tej sprawnie funkcjonującej całości coraz więcej osób korzysta z naszego lotniska, a co szczególnie istotne - wśród nich wzrasta odsetek pasażerów z Dolnego Śląska i regionów sąsiednich.

Dla tych, którzy wymagają najwyższych standardów obsługi lotnisko przygotowało ofertę VIP & Business Services. Udogodnieniem jest też przystosowane do pracy lub relaksu Executive Lounge w hali odlotów. Wokół terminalu znajdują się krótko- oraz długoterminowe wygodne parkingi. Lotnisko oferuje przyjazne ceny, dzięki czemu z miejsc postojowych korzysta coraz więcej osób. Przykładowo w listopadzie 2014 roku zanotowano ponad dwa razy więcej rezerwacji dokonanych przez internet.

Port Lotniczy Wrocław został nagrodzony przez pasażerów tytułem Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce w plebiscycie zorganizowanym przez Pasazer.com. Otrzymał również nagrodę Bussines Traveller Award dla najlepszego portu regionalnego w Polsce.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jogib 2014-12-16 16:43   
jogib - Profil jogib
Pasazer.com dodaje newsy o nowych lokalach handlowych na Modlinie, a dwumilionowy pasażer na wrocławskim lotnisku przeszedł bez echa. Troszkę mnie zawodzi ta nowa odsłona portalu :( To nie pierwszy raz kiedy coś ważnego dzieje się na polskim niebie (lub lotnisku) a na pasazer.com cisza.
gość_c4d02 2014-12-14 11:06   
gość_c4d02 - Profil gość_c4d02
cieszymy sie z rekordu - czekamy na nowosci w siatce polaczen!
gość_54ed9 2014-12-13 18:06   
gość_54ed9 - Profil gość_54ed9
Na.... Już szczesliwiec wybrany a Wroclawiowi gratulujemy tych 2 mln
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama