×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 17 proc. wzrost w listopadzie


W listopadzie w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 237 tys. pasażerów. Stanowi to 17,4% wzrost w porównaniu do listopada 2013 roku.Od początku roku i po raz pierwszy w swojej historii gdańskie lotnisko obsłużyło ponad 3 mln podróżnych. To o 15,5% więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Listopadowy wynik zapisał się w historii naszego lotniska, jako historyczny, z uwagi na przekroczenie liczby 3 mln pasażerów. Mimo, że dane statystyczne gdańskiego lotniska są doskonałe, ostatnie problemy komunikacyjne z pewnością schłodziły entuzjazm. Obsługując setki tysięcy pasażerów, jakie co miesiąc korzystają z Portu Lotniczego Gdańsk, najbardziej przykro jest nam wobec tych, którzy z lotniska skorzystać nie mogli. Na zjawiska atmosferyczne wpływu nie mamy, jednakże możemy starać się zminimalizować ich wpływ na wykonywane u nas operacje lotnicze. Stąd niezwykle skomplikowana logistycznie inwestycja podniesienia kategorii operacyjnej lotniska. Niestety, realizacja tej inwestycji przyniosła nam również awarię systemu nawigacyjnego. W połączeniu z wyjątkowo złymi warunkami pogodowymi, skutkowało to czasowym paraliżem lotniska, co dla coraz bardziej ruchliwego portu lotniczego, jakim się stał Gdańsk oznacza dziesiątki odwołanych lotów. Niezależnie od przyczyn jakichkolwiek perturbacji i ewentualnej odpowiedzialności danych podmiotów, pragniemy ponownie przeprosić wszystkich pasażerów za zaistniałą sytuację – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie