Gdańsk: 17 proc. wzrost w listopadzie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
09 grudnia 2014 15:34
5 komentarzy
W listopadzie w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 237 tys. pasażerów. Stanowi to 17,4% wzrost w porównaniu do listopada 2013 roku.
Reklama

Od początku roku i po raz pierwszy w swojej historii gdańskie lotnisko obsłużyło ponad 3 mln podróżnych. To o 15,5% więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Listopadowy wynik zapisał się w historii naszego lotniska, jako historyczny, z uwagi na przekroczenie liczby 3 mln pasażerów. Mimo, że dane statystyczne gdańskiego lotniska są doskonałe, ostatnie problemy komunikacyjne z pewnością schłodziły entuzjazm. Obsługując setki tysięcy pasażerów, jakie co miesiąc korzystają z Portu Lotniczego Gdańsk, najbardziej przykro jest nam wobec tych, którzy z lotniska skorzystać nie mogli. Na zjawiska atmosferyczne wpływu nie mamy, jednakże możemy starać się zminimalizować ich wpływ na wykonywane u nas operacje lotnicze. Stąd niezwykle skomplikowana logistycznie inwestycja podniesienia kategorii operacyjnej lotniska. Niestety, realizacja tej inwestycji przyniosła nam również awarię systemu nawigacyjnego. W połączeniu z wyjątkowo złymi warunkami pogodowymi, skutkowało to czasowym paraliżem lotniska, co dla coraz bardziej ruchliwego portu lotniczego, jakim się stał Gdańsk oznacza dziesiątki odwołanych lotów. Niezależnie od przyczyn jakichkolwiek perturbacji i ewentualnej odpowiedzialności danych podmiotów, pragniemy ponownie przeprosić wszystkich pasażerów za zaistniałą sytuację – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gufi_gda 2014-12-10 14:52   
gufi_gda - Profil gufi_gda
A wczoraj wieczorem kilka lotów przekierowanych z warszawy i modlina lądowało w GDN. A wszystko przez mgłę. KLM do AMS wystartował dopiero dzisiaj w południe.
spotter10 2014-12-10 14:02   
spotter10 - Profil spotter10
Mówili coś o 170 operacjach w grudniu przez mgłę i awarię. Ale to co roku są ze 2-3 dni w każdym z tych miesięcy, gdy pogoda nie pozwala na normalne działanie lotniska. Nie mniej jednak bardzo ładny wynik :) GDN w tym roku jak nic jest liderem wzrostów. Brawo i oby tak dalej. No i też chciałbym zobaczyć u nas nowego przewoźnika.
marcowy 2014-12-10 08:42   
marcowy - Profil marcowy
w listopadzie będzie pewnie ze 100 operacji, w grudniu jeszcze gorzej
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama