×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


5 pytań do... Tomaža Škofica (Adria Airways)


Potencjał aglomeracji łódzkiej uzasadnia uruchomienie bazy Adria Airways w tym mieście, choć teraz samoloty nie latają wypełnione w pełni - mówi Tomaž Škofic, dyrektor ds. sprzedaży słoweńskiej linii w rozmowie z Tomaszem Wyszyńskim.Pasazer.com: Jakie obłożenie aktualnie ma połączenie z Łodzi do Monachium?

Tomaž Škofic: Cały czas mamy rezerwę na wskaźniku obłożenia, ale wierzę że poprawimy go na lepszym rozkładzie, który zaoferujemy z Łodzi od 29 marca przyszłego roku. Obecnie podróżni latający z Łodzi wybierają najczęściej europejskie kierunki tj. Frankfurt, Lizbona, Lublana, Paryż, Dusseldorf, Bazylea itp. 

Pasazer.com: Dlaczego Adria zdecydowała się otworzyć bazę w Łodzi? Co sądzi pan o potencjale Łodzi i regionu?

Tomaž Škofic: Aglomeracja łódzka to ponad milion mieszkańców. Ten obszar ma potencjał wystarczający, aby uruchomić drugie połączenie dziennie do Monachium oraz nowe raz dziennie do Amsterdamu. 

Pasazer.com: Skąd będzie pochodził personel pokładowy obsługujący loty z Łodzi? 

Tomaž Škofic:  W Łodzi będziemy zatrudniać personel pokładowy narodowości polskiej i słoweńskiej.

Pasazer.com: Czy planujecie otwarcie stanowiska Adria Tehnika na lotnisku w Łodzi? 

Tomaž Škofic: Aktualnie pracujemy z naszym partnerem, żeby zapewnić utrzymanie techniczne naszej maszyny na tym lotnisku.

Pasazer.com: Baza i nowy samolot w Łodzi oznacza, że zwolni się maszyna, która obecnie wykonuje loty do Monachium. Na jaką trasę trafi ten samolot?

Tomaž Škofic: Szukamy najlepszej możliwości zarówno w Polsce, jak i w Europie. W tym momencie nie mogę nic więcej powiedzieć. 

Pasazer.com: Na obydwu połączeniach z Łodzi do Monachium zaplanowano dość długie postoje maszyny w Monachium. Rozkład lotów samolotów w Łodzi nie jest do końca wypełniony. Co będzie działo się z maszyną w wolnym czasie? 

Tomaž Škofic: Rozkład został zoptymalizowany w tym kierunku, aby pozwolić na przesiadkę na jak największą liczbę lotów transferowych. Rozmawiamy z touroperatorami odnośnie możliwości lotów czarterowych z Łodzi.

Pasazer.com: Czy na trasie Łódź-Amsterdam będzie obowiązywała umowa code share z linia lotniczą KLM?

Tomaž Škofic: Nie, na tej trasie nie posiadamy podpisanej umowy code share z KLM.


Pasazer.com: Uruchamiając bazę z Łodzi Adria liczy na przejęcie pasażerów z Warszawy?

Tomaž Škofic: Obydwa kierunki mają dobrą częstotliwość oraz dobre ceny. To będzie dobra alternatywa dla łodzian i mieszkańców regionu, którzy teraz muszą spędzić więcej czasu i wydać więcej pieniędzy latając z Warszawy czy Modlina.

rozm. Tomasz Wyszyński
fot. Andrzej Amerskigość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie