5 pytań do... Tomaža Škofica (Adria Airways)

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
29 grudnia 2014 08:28
16 komentarzy
Potencjał aglomeracji łódzkiej uzasadnia uruchomienie bazy Adria Airways w tym mieście, choć teraz samoloty nie latają wypełnione w pełni - mówi Tomaž Škofic, dyrektor ds. sprzedaży słoweńskiej linii w rozmowie z Tomaszem Wyszyńskim.
Reklama

Pasazer.com: Jakie obłożenie aktualnie ma połączenie z Łodzi do Monachium?

Tomaž Škofic: Cały czas mamy rezerwę na wskaźniku obłożenia, ale wierzę że poprawimy go na lepszym rozkładzie, który zaoferujemy z Łodzi od 29 marca przyszłego roku. Obecnie podróżni latający z Łodzi wybierają najczęściej europejskie kierunki tj. Frankfurt, Lizbona, Lublana, Paryż, Dusseldorf, Bazylea itp.

Pasazer.com: Dlaczego Adria zdecydowała się otworzyć bazę w Łodzi? Co sądzi pan o potencjale Łodzi i regionu?

Tomaž Škofic: Aglomeracja łódzka to ponad milion mieszkańców. Ten obszar ma potencjał wystarczający, aby uruchomić drugie połączenie dziennie do Monachium oraz nowe raz dziennie do Amsterdamu.

Pasazer.com: Skąd będzie pochodził personel pokładowy obsługujący loty z Łodzi?

Tomaž Škofic: W Łodzi będziemy zatrudniać personel pokładowy narodowości polskiej i słoweńskiej.

Pasazer.com: Czy planujecie otwarcie stanowiska Adria Tehnika na lotnisku w Łodzi?

Tomaž Škofic: Aktualnie pracujemy z naszym partnerem, żeby zapewnić utrzymanie techniczne naszej maszyny na tym lotnisku.

Pasazer.com: Baza i nowy samolot w Łodzi oznacza, że zwolni się maszyna, która obecnie wykonuje loty do Monachium. Na jaką trasę trafi ten samolot?

Tomaž Škofic: Szukamy najlepszej możliwości zarówno w Polsce, jak i w Europie. W tym momencie nie mogę nic więcej powiedzieć.

Pasazer.com: Na obydwu połączeniach z Łodzi do Monachium zaplanowano dość długie postoje maszyny w Monachium. Rozkład lotów samolotów w Łodzi nie jest do końca wypełniony. Co będzie działo się z maszyną w wolnym czasie?

Tomaž Škofic: Rozkład został zoptymalizowany w tym kierunku, aby pozwolić na przesiadkę na jak największą liczbę lotów transferowych. Rozmawiamy z touroperatorami odnośnie możliwości lotów czarterowych z Łodzi.

Pasazer.com: Czy na trasie Łódź-Amsterdam będzie obowiązywała umowa code share z linia lotniczą KLM?

Tomaž Škofic: Nie, na tej trasie nie posiadamy podpisanej umowy code share z KLM.


Pasazer.com: Uruchamiając bazę z Łodzi Adria liczy na przejęcie pasażerów z Warszawy?

Tomaž Škofic: Obydwa kierunki mają dobrą częstotliwość oraz dobre ceny. To będzie dobra alternatywa dla łodzian i mieszkańców regionu, którzy teraz muszą spędzić więcej czasu i wydać więcej pieniędzy latając z Warszawy czy Modlina.

rozm. Tomasz Wyszyński
fot. Andrzej Amerski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
cronwood 2015-01-07 10:01   
cronwood - Profil cronwood
Ale po co do Amsterdamu bez codeshare KLM? Nie lepiej pójść na całość we współpracy ze Star Alliance - Frankfurt, drugie Monachium, może Zurich, ewentualnie Kopenhaga czy Wiedeń?
gość_7b099 2015-01-07 09:54   
gość_7b099 - Profil gość_7b099
Wytłumaczcie mi Państwo jaki jest sens połączenia do Amsterdamu BEZ kodu KLM? Nie lepiej latać do Frankfurtu, Zurichu, Kopenhagi na kodzie Star Aliance? Albo zwielokrotnić częstotliwość lotów do Monachium?
gość_7b099 2015-01-07 09:51   
gość_7b099 - Profil gość_7b099
Wytłumaczcie mi Państwo, jaki jest powód otwierania połączenia do Amsterdamu bez kodu KLM? Nie lepiej byłoby zrobić Frankfurt, Zurich, Kopenhagę czy kolejne Monachium na kodzie Star Aliance?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama