×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Helvetic przejmie wszystkie E190 po NIKI


Linia Helvetic Airways podpisała umowę dzierżawy siedmiu Embraerów E190 z firmą leasingową Bernina Aircraft Leasing (BAL), spółką należącą do AirFleet Credit Corporation (AFCC).E190 latają obecnie w spółce zależnej airberlin, austriackiej linii NIKI, od której AFCC zakupiła całą flotę tego typu (średnia wieku 5 lat). Dostawy do Helvetic Airways przewidziane są w przedziale grudzień 2014 - czerwiec 2015.

Pierwsze cztery E-Jety zostaną wynajęte (ACMI) przez Helvetic Airways do linii SWISS. Jest to tymczasowe rozwiązanie podyktowane wycofaniem najstarszych maszyn BAe Avro RJ100 oraz opóźniającym się przylotem Bombardierów CSeries.

//www.pasazer.com/img/images/normal/helvetic,fokker100,zurich,pbozyk.jpg
Fokker 100 w barwach Helvetic Airways

Wymiana Avro na E190 to także ucieczka przed rosnącymi kosztami utrzymania tych wiekowych maszyn. Z najnowszych informacji wynika, że cztery najstarsze Avro zostaną zastąpione nowymi Embraerami E190, które przylecą do Zurychu w okresie 15 grudnia 2014 r. - 10 stycznia 2015 r. Natomiast kolejne trzy E-Jety pojawią się w Szwajcarii pod koniec lipca 2015 r.

Załogi E190 będą się składać z pilotów Avro linii SWISS, którzy w przyszłości będą latać nowymi CS100 oraz z personelu pokładowego Helvetic Airways.

//www.pasazer.com/img/images/normal/flyniki,e190,berlin,pbozyk.jpg
Początkowo linia Helvetic Airways planowała wymienić swoją flotę starzejących się sześciu Fokkerów F100 na E190. Jednak opóźniająca się dostawa Bombardierów CSeries CS100 dla SWISS spowodowała, że linia chce pomóc swojemu partnerowi. Dlatego dopiero po przylocie pierwszych maszyn CS100 Helvetic rozpocznie wycofywanie swoich Fokkerów.

Flota Helvetic Airways składa się z siedmiu samolotów: sześciu Fokkerów F100 oraz jednego Airbusa A319. W styczniu 2016 r. wszystkie Fokkery mają zostać zastąpione maszynami E-Jet.

Piotr Bożyk
For. Piotr Bożykgość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie