×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF: Piloci zgadzają się na rozwój Transavia France


Air France z zadowoleniem przyjęło pozytywny wynik konsultacji ze wszystkimi pilotami w kwestii porozumienia dotyczącego nowego projektu rozwoju linii Transavia France.

W głosowaniu uczestniczyło 53 proc. pilotów należących do związku SNPL. Większość z nich, nieco ponad 60 proc., zatwierdziła nowe porozumienie z zarządem. Wynik ten został w czwartek (4.12) oficjalnie zatwierdzony przez radę krajową związku zawodowego pilotów SNPL.

Do tej pory aż 200 pilotów Air France zgłosiło się na ochotnika, aby wypełnić 72 wolne etaty w linii Transavia France.

- Cieszymy się z pozytywnego wyniku tych konsultacji, które kładą kres na wszelkie niepewności oraz próby kolejnego strajku. Większość pilotów zdecydowała się na dalszą współpracę w tworzeniu naszej nowej strategii wzrostu na rynku przelotów niskokosztowych, które zaoferuje Transavia France -  powiedział Frédéric Gagey, prezes i dyrektor generalny Air France.


Warto dodać także, że regionalna linia HOP! przejmie od sezonu letniego 2015 prawie wszystkie połączenia krajowe Air France. Więcej na ten temat w naszym artykule "Linia HOP! przejmie połączenia krajowe Air France".

Dzięki nowej umowie, zarząd Air France przewiduje stabilny i duży wzrost Transavii:
  • Silny wzrost w sezonie letnim 2015: 21 samolotów eksploatowanych w porównaniu z 16 w sezonie 2014, dzięki czemu Transavia stanie największym przewoźnikiem LCC na lotnisku Orly, 
  • Powiększenie floty linii do 37 Boeingów B737-800NG w 2019 r.,
  • Zintegrowane zarządzanie karierą pilotów. W Air France i Transavii zostaną wprowadzone nowe zasady szkoleń i awansu, w tym wspólna lista starszeństwa.
Najnowszy plan rozwoju spełnia wysokie oczekiwania pilotów i umożliwia łatwiejsze zarządzanie przerostem zatrudnienia w Air France, w tym oddelegowanie pilotów do pracy w linii Transavia France.


Warto dodać, że reorganizacja przewoźnika była głównym powodem, zakończonego pod koniec września, strajku związków zawodowych pilotów. Pisaliśmy o tym w naszym artykule "Air France z Paryża. Transavia i HOP! z innych miast". Związki zawodowe pilotów Air France sprzeciwiły się takim planom przewoźnika. Dlatego po 12 dniach strajku pilotów linia Air France poszła na ustępstwa wobec związkowców. Przewoźnik częściowo wycofał się z planów rozwoju niskokosztowego oddziału Transavia Europe. Przez akcję protestacyjną francuska linia straciła aż 500 mln euro (ponad 2,1 mld zł).

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie