Lotnisko Chopina: 10-milionowy pasażer

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 grudnia 2014 16:29
3 komentarze
Lotnisko Chopina ponownie przekroczyło granicę 10 milionów podróżnych obsłużonych w ciągu jednego roku. Jubileuszowy pasażer przyleciał do Warszawy z Kataru.
Reklama

- Ależ miła niespodzianka! – powiedział Adam Połomski, 10-milionowy pasażer lotniska, gdy zaskoczony wyróżnieniem odbierał nagrody od portu lotniczego i przewoźnika. – Jest mi niezmiernie miło, że to akurat ja okazałem się 10-milionowym pasażerem. Lotnisko Chopina jest bardzo ładne i przyjazne dla pasażerów i naprawdę lubię z niego korzystać - dodał.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lotnisko,chopina,10mln,pax,press%20(2).jpg
Szczęśliwy podróżny przyleciał do Warszawy linią lotniczą Qatar Airways z Doha. Po wylądowaniu został powitany muzyką, deszczem z confetti i deserowymi babeczkami. Lotnisko Chopina uhonorowało pasażera kartą "Dobry Start" uprawniającą do rocznego wstępu do salonów Executive Lounge, zaś Qatar Airways przyznał mu bilet lotniczy na dowolnie wybranym kierunku w nadchodzącym sezonie letnim. Pozostali pasażerowie rejsu z Doha także otrzymali drobne upominki, a wszystkie osoby znajdujące się tego dnia na lotnisku częstowane były czekoladowymi przysmakami.

Dyrektor portu Michał Kaczmarzyk przypomina, że święto z okazji obsłużenia 10-milionowego pasażera jest efektownym ukoronowaniem obchodów 80-lecia istnienia lotniska na Okęciu.

- W pierwszym roku działalności lotnisko obsłużyło około 10 tys. pasażerów. Teraz mamy ich tysiąc razy więcej. W czasie tych 80 lat zmieniły się samoloty, procedury, oczekiwania podróżnych, ale jedno pozostało niezmienne – troska o komfort i bezpieczeństwo pasażera. To jest dla nas zawsze najważniejsze. Dziś symbolicznie honorujemy pana Adama, ale chcemy podziękować w ten sposób także wszystkim osobom, które skorzystały z Lotniska Chopina w tym roku i przyczyniły się do przekroczenia magicznej granicy 10 milionów - powiedział Michał Kaczmarzyk.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lotnisko,chopina,10mln,pax,press%20(1).jpg
Dyrektor lotniska podkreśla, że osiągnięcie tego wyniku w 2014 r. było trudniejsze niż przed rokiem, ponieważ drugi największy przewoźnik w porcie wrócił na lotnisko w Modlinie.

- Zeszłoroczny rekord w dużej mierze zawdzięczaliśmy Ryanair’owi, który przez dziewięć miesięcy operował na Lotnisku Chopina po zamknięciu Modlina. Przewoźnik ten generował nam ponad 10 proc. całego ruchu. Dzisiaj go nie mamy, a mimo to liczba obsłużonych pasażerów w październiku i listopadzie wskazuje na wzrost na poziomie 8 proc. Jest to efekt bardzo dobrych wyników innych przewoźników – wskazuje Kaczmarzyk.

Fot. Dariusz Kłosiński (Lotnisko Chopina)
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2014-12-08 11:55   
mietek - Profil mietek
No pieknie:) Czyli z 10,5 mln powinno byc:)
gość_f1b1e 2014-12-06 08:31   
gość_f1b1e - Profil gość_f1b1e
Ryanairowi!!!!!!!!!
maciek_waw 2014-12-05 17:50   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Wiemy już, że do 5-go grudnia WAW obsłużyło 10 mln pax, a wciąż nie ma statystyk za listopad. Dlaczego te informacje tak długo spływają?!

A tak ogólnie, congrats dla Lotniska Chopina! Przekroczenia następnych 10 baniek
do 2020 roku!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama