×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: 22 proc. wzrostu w listopadzie


Ryanair przewiózł w listopadzie 6,35 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 22 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Przewoźnik podniósł prognozy całoroczne dotyczące zarówno liczby pasażerów, jak i zysku.


Listopadowy wzrost liczby pasażerów wynikał zarówno ze zwiększenia oferowania o 13 proc. rok do roku, jak i z poprawy średniego wypełnienia o 7 pkt. proc. do poziomu 88 proc. 

Ryanair w komunikacie prasowym podkreśla, że na wielu nowo otwartych połączeniach skierowanych do klientów biznesowych i z rozkładem dopasowanym do potrzeb tego segmentu pasażerów wskaźnik wypełnienia znacznie przekracza oczekiwania. 

Irlandzki przewoźnik wymienia, że na trasach z Modlina do Gdańska i Wrocławia, pomimo konkurencji z LOT-em, wskaźnik wypełnienia wyniósł 82 proc. Średnio w 80 proc. były wypełnione samoloty na trasach z Dublina do Glasgow, Brukseli i Kolonii, na których Ryanair rywalizuje z Aer Lingusem. Aż 88 proc. wyniósł średni load factor na trasach z Londynu-Stansted do Glasgow, Edynburga, Lizbony, Kolonii i Aten, na których linia konkuruje z easyJetem. 

Średnio 90 proc. miejsc było zajętych na trasach z Lizbony do Londynu, Hamburga, Rzymu i Mediolanu, gdzie rywalem jest TAP Portugal. 

Dzięki dobrym listopadowym wynikom Ryanair zwiększył oczekiwania dotyczące wyniku całorocznego. Obecnie przewoźnik zakłada, że w całym 2014 r. liczba pasażerów przekroczy 90 mln (poprzednia prognoza mówiła o 89 mln osób). Zysk netto za rok rozliczeniowy kończący się marcu 2015 r. powinien wynieść pomiędzy 810 a 830 mln euro (poprzednio 750-770 mln euro). 

Ryanair zastrzega jednak, że wynik finansowy w dużej mierze zależy od poziomu rezerwacji i yieldów w pierwszym kwartale przyszłego roku. Te wskaźniki są obecnie trudne do przewidzenia. 

gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie