Grupa LH: Rada nadzorcza zaakceptowała kluczowe obszary działania

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 grudnia 2014 11:26
1 komentarz
Zgodnie z planem Zarządu Lufthansy, rok 2015 powinien przynieść więcej dobrych wiadomości dla klientów i pasażerów grupy LH. Nowa flota i zakończenie licznych projektów modernizacyjnych zaowocują dla przewoźników grupy najnowocześniejszymi kabinami i pięciogwiazdkowym komfortem podróży.
Reklama

W I kwartale 2015 r. Lufthansa zakończy montaż nowej klasy pierwszej w całej flocie dalekodystansowej; w drugim kwartale zakończy się instalacja kabiny klasy biznes; trzeci kwartał przyniesie możliwość skorzystania z nowej klasy ekonomicznej premium na wszystkich rejsach międzykontynentalnych Lufthansy. Wszystkie maszyny dalekiego zasięgu, które zostaną dostarczone Lufthansie w przyszłym roku, będą już wyposażone w nowe kabiny. Modernizacja całej floty międzykontynentalnej będzie kontynuowana w 2015 r. razem z dostawą dwóch nowych Airbusów A380 i czterech ostatnich Boeingów B747-8I. Lufthansa Cargo otrzyma ostatniego z zamówionych Boeingów B777F. Dostarczonych zostanie także 10 nowych maszyn z rodziny A320.

Najważniejsze wytyczne na rok 2015:
  • 2015 jako rok "New Lufthansa Premium Quality",
  • Nowa oferta pod marką "Eurowings" oraz leasing do siedmiu Airbusów A330-200,
  • List intencyjny z SunExpress na obsługę tras międzykontynentalnych Eurowings,
  • Dalszy rozwój strukturalny przewoźników Grupy w światowej dystrybucji,
  • Kluczowy wskaźnik finansowy "zysk po koszcie kapitału" zastąpi "wartość dodaną bieżących środków pieniężnych".
//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,group.jpg
- 2015 będzie rokiem "Lufthansa Premium Quality". Niezależnie od klasy podróży, nasi goście poczują, że Lufthansa zapewnia najwyższej jakości serwis, będąc w swej dziedzinie globalnym punktem odniesienia. W całej Lufthansa Group będziemy kontynuować pracę nad naszym programem ‘7 do 1’. Na posiedzeniu Rady Nadzorczej zaprezentowaliśmy postępy uzyskane w różnych obszarach działań. Oprócz wspierania innowacji, zwiększamy jakość i skuteczność napraw, które są dla nas szczególnie ważne, koncentrujemy się na koncepcji nowego i dalszego rozwoju. A te ulepszenia otworzą nowe możliwości na rozwijających się rynkach – powiedział Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Lufthansy podczas posiedzenia Rady Nadzorczej.

Wydajna i efektywna organizacja: Lufthansa Group przekształci struktury sprzedażowe

Lufthansa ujednolici struktury sprzedażowe w ramach całej grupy z dniem 1 marca 2015 r., w odpowiedzi na nowe potrzeby światowych rynków zbytu. W przyszłości wszyscy wszystkie globalne obszary sprzedaży grupy znajdą się w rękach jednego podmiotu. Nowy układ powinien zapewnić większą harmonię w ramach Lufthansa Group, zarówno pod względem dystrybucji jak i technologii.

"Value-Based Management: Zysk po koszcie kapitału" zastąpi "wartość dodaną bieżących środków pieniężnych"

Zarząd Lufthansy zaprezentował podczas posiedzenia rady nadzorczej także nową metodę zarządzania jakością, która powinna zostać zaakceptowana w ciągu najbliższego roku. Koncepcja ta opiera się o dwa nowe kluczowe wskaźniki finansowe – zysk po koszcie kapitału (EACC) oraz zwrot z zatrudnionego kapitału (ROCE) – które zastąpią kluczowy wskaźnik wartości dodanej bieżących środków pieniężnych, na którym opierają się wszystkie procesy decyzyjne oraz wynagrodzenia kadry zarządzającej począwszy od 2015 r.

Nowe wskaźniki finansowe są łatwiejsze w obliczeniach, co powinno ułatwić zarządzanie jakością w ramach Lufthansa Group. Nowe wskaźniki pokażą, czy pracownicy osiągają efektywne rezultaty służące wzrostowi wartości firmy. Powinny też zapewnić, że wszelkie decyzje biznesowe są tak zrównoważone jak to możliwe.

Fot. Lufthansa, Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2014-12-08 02:15   
greg0303 - Profil greg0303
Według niemieckiego magazynu "Der Spiegel", rada nadzorcza Lufthansy odrzuciła projekt emisji obligacji zamiennych na sumę 500 milionów Euro, które miały zostać użyte do finansowania nowej floty.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama