×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: W planach darmowe wi-fi i loty za ocean


Ryanair w ciągu kilku lat zaoferuje pasażerom darmowy dostęp do internetu w trakcie lotu i uruchomi loty transatlantyckie z klasą biznes - zapowiada Kenny Jacobs, szef marketingu tej linii. Dodaje, że jeszcze przed świętami linia ogłosi nowe trasy z głównego lotniska.


Kenny Jacobs ujawnił plany Ryanair w rozmowie z irlandzkim portalem Independent.ie.

Bezprzewodowy dostęp do internetu może pojawić się na pokładach samolotów Ryanaira już w ciągu 18-24 miesięcy. Tempo wprowadzenia tej usługi jest zależne od dostępnej technologii. Jak podkreśla Jacobs, w Stanach Zjednoczonych możliwości są większe, a w Europie jakość połączenia w samolotach nie jest najlepsza. To jednak wkrótce może się zmienić. 

Co ważne dla pasażerów, dostęp do internetu ma być w Ryanairze darmowy. 

Nie wiadomo, czy usługa ta będzie oferowana także na lotach transatlantyckich Ryanaira. Jacobs zapowiada jednak, że prędzej czy później linia wejdzie w ten segment rynku. Na razie dużym ograniczeniem, o czym mówił także szef Ryanaira Michael O'Leary w wywiadzie z Pasazer.com, jest długi czas oczekiwania na nowe samoloty od producentów. 

W ciągu najbliższych lat jedyną możliwością uruchomienia lotów długodystansowych jest przejęcie miejsca w kolejce oczekujących na samoloty od innych linii. 


Jacobs zdradza jednak pewne szczegóły modelu biznesowego tego typu połączeń. Ryanair chce początkowo łączyć cztery lotniska w Europie z czterema w Stanach Zjednoczonych. Loty przez Atlantyk będą oferowane pod inną marką, ale wyraźnie kojarzoną z Ryanairem. W samolotach ma być wydzielona klasa biznes, która będzie jednak przypominała bardziej klasę premium z linii tradycyjnych niż typowy biznes. 

Takiej oferty na pewno nie będzie w Europie - tu Ryanair obstaje przy jednoklasowym układzie siedzeń. 

Jacobs zapowiada za to rosnącą liczbę połączeń z głównych lotnisk. W ciągu najbliższych pięciu lat mają one odpowiadać za połowę wzrostu, który zanotuje Ryanair. Szef marketingu irlandzkiej linii dodaje, że w ciągu najbliższych dni Ryanair ogłosi wejście na kolejne główne lotnisko - informacja zostanie podana na pewno przed grudniowymi świętami. 


fot. Andrzej Amerskigość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie