Ryanair: W planach darmowe wi-fi i loty za ocean

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 grudnia 2014 09:38
14 komentarzy
Ryanair w ciągu kilku lat zaoferuje pasażerom darmowy dostęp do internetu w trakcie lotu i uruchomi loty transatlantyckie z klasą biznes - zapowiada Kenny Jacobs, szef marketingu tej linii. Dodaje, że jeszcze przed świętami linia ogłosi nowe trasy z głównego lotniska.
Reklama

Kenny Jacobs ujawnił plany Ryanair w rozmowie z irlandzkim portalem Independent.ie.

Bezprzewodowy dostęp do internetu może pojawić się na pokładach samolotów Ryanaira już w ciągu 18-24 miesięcy. Tempo wprowadzenia tej usługi jest zależne od dostępnej technologii. Jak podkreśla Jacobs, w Stanach Zjednoczonych możliwości są większe, a w Europie jakość połączenia w samolotach nie jest najlepsza. To jednak wkrótce może się zmienić.

Co ważne dla pasażerów, dostęp do internetu ma być w Ryanairze darmowy.

Nie wiadomo, czy usługa ta będzie oferowana także na lotach transatlantyckich Ryanaira. Jacobs zapowiada jednak, że prędzej czy później linia wejdzie w ten segment rynku. Na razie dużym ograniczeniem, o czym mówił także szef Ryanaira Michael O'Leary w wywiadzie z Pasazer.com, jest długi czas oczekiwania na nowe samoloty od producentów.

W ciągu najbliższych lat jedyną możliwością uruchomienia lotów długodystansowych jest przejęcie miejsca w kolejce oczekujących na samoloty od innych linii.


Jacobs zdradza jednak pewne szczegóły modelu biznesowego tego typu połączeń. Ryanair chce początkowo łączyć cztery lotniska w Europie z czterema w Stanach Zjednoczonych. Loty przez Atlantyk będą oferowane pod inną marką, ale wyraźnie kojarzoną z Ryanairem. W samolotach ma być wydzielona klasa biznes, która będzie jednak przypominała bardziej klasę premium z linii tradycyjnych niż typowy biznes.

Takiej oferty na pewno nie będzie w Europie - tu Ryanair obstaje przy jednoklasowym układzie siedzeń.

Jacobs zapowiada za to rosnącą liczbę połączeń z głównych lotnisk. W ciągu najbliższych pięciu lat mają one odpowiadać za połowę wzrostu, który zanotuje Ryanair. Szef marketingu irlandzkiej linii dodaje, że w ciągu najbliższych dni Ryanair ogłosi wejście na kolejne główne lotnisko - informacja zostanie podana na pewno przed grudniowymi świętami.


fot. Andrzej Amerski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b08c9 2014-12-08 20:32   
gość_b08c9 - Profil gość_b08c9
Ja wiem! Ryanair wynosi się z Modlina! :D
gość_7b768 2014-12-06 13:17   
gość_7b768 - Profil gość_7b768
Nie no, ostatnio wprowadzili trochę udogodnień dla biznesu.
gość_54baf 2014-12-05 22:29   
gość_54baf - Profil gość_54baf
spoter10 wydaje ci się - to była i będzie linia nastawiona na zysk kosztem wszystkich i wszystkiego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama