×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rusza sezon narciarski na Słowacji


Już jutro (5.12) startuje sezon narciarski na Słowacji.


Jako pierwszy swoje stoki dla narciarzy udostępni największy i najlepszy słowacki ośrodek narciarski  Jasna-CHOPOK Niskie Tatry. Ujemne temperatury, opady śniegu oraz 450 armatek, które działają już od tygodnia przygotowują trasy w ośrodku na otwarcie sezonu zimowego. 

Uroczystość rozpocznie się rozświetleniem lampek na choince bożonarodzeniowej przy kompleksie Rotunda na Chopoku. W ceremonii będzie uczestniczył dwukrotny mistrz olimpijski w kajakarstwie górskim Michała Martikan. Ponad dwumetrowy świerk będzie najwyżej położoną choinką na Słowacji (2004 m n.p.m.), a narciarzom towarzyszyć będzie aż do świąt Trzech Króli.

W sobotę (6.12) oprócz jazdy na nartach będzie można wziąć udział w pierwszych zawodach z cyklu BMW XDrive, w których główną nagrodą jest auto BMW X3 na 100 dni sezonu zimowego. Zwieńczeniem Muzycznego Otwarcia Sezonu i pierwszych ślizgów będzie wieczorna zabawa w stylu Jamesa Bonda w towarzystwie pięknych dziewczyn z Playboya. Bilet trzeba zarezerwować, bo chętnych jest sporo. 

Aktualne informacje dotyczące pokrywy śnieżnej w Jasnej można śledzić na stronie internetowej ośrodka.

W sobotę (6.12) otwarty zostanie także sezon narciarski w ośrodku Strbske Pleso w Wysokich Tatrach.

O walorach słowackich ośrodków narciarskich oraz regionu Popradu pisaliśmy w materiale z cyklu "Bliżej świata". Lokalna organizacja branżowa przygotowała też film promocyjny. 

gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie