Rusza sezon narciarski na Słowacji

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 grudnia 2014 07:58
Już jutro (5.12) startuje sezon narciarski na Słowacji.
Reklama

Jako pierwszy swoje stoki dla narciarzy udostępni największy i najlepszy słowacki ośrodek narciarski Jasna-CHOPOK Niskie Tatry. Ujemne temperatury, opady śniegu oraz 450 armatek, które działają już od tygodnia przygotowują trasy w ośrodku na otwarcie sezonu zimowego.

Uroczystość rozpocznie się rozświetleniem lampek na choince bożonarodzeniowej przy kompleksie Rotunda na Chopoku. W ceremonii będzie uczestniczył dwukrotny mistrz olimpijski w kajakarstwie górskim Michała Martikan. Ponad dwumetrowy świerk będzie najwyżej położoną choinką na Słowacji (2004 m n.p.m.), a narciarzom towarzyszyć będzie aż do świąt Trzech Króli.

W sobotę (6.12) oprócz jazdy na nartach będzie można wziąć udział w pierwszych zawodach z cyklu BMW XDrive, w których główną nagrodą jest auto BMW X3 na 100 dni sezonu zimowego. Zwieńczeniem Muzycznego Otwarcia Sezonu i pierwszych ślizgów będzie wieczorna zabawa w stylu Jamesa Bonda w towarzystwie pięknych dziewczyn z Playboya. Bilet trzeba zarezerwować, bo chętnych jest sporo.

Aktualne informacje dotyczące pokrywy śnieżnej w Jasnej można śledzić na stronie internetowej ośrodka.

W sobotę (6.12) otwarty zostanie także sezon narciarski w ośrodku Strbske Pleso w Wysokich Tatrach.

O walorach słowackich ośrodków narciarskich oraz regionu Popradu pisaliśmy w materiale z cyklu "Bliżej świata". Lokalna organizacja branżowa przygotowała też film promocyjny.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama