×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: Trzy nowe miasta A380


Linie Emirates zaprezentują swojego flagowego Airbusa A380 w kolejnych trzech miasta. SuperJumbo poleci do San Francisco, Mediolanu (MXP) oraz Houston.1 grudnia A380 wylądował w San Francisco, które dołączyło do siatki połączeń Emirates w 2008 r. Miasto szczyci się między innymi znakomitą orkiestrą symfoniczną, którą Emirates zaczęły sponsorować w 2011 r.   

Mediolan to kolejne miasto, które powita A380 już 2 grudnia. Miasto słynie z drużyny piłkarskiej AC Milan, której sponsorem od 2007 r. są właśnie linie Emirates. Od 2000 r., kiedy odbył się pierwszy lot samolotu Emirates do tego miasta, przewoźnik obsłużył na tej trasie 3,1 mln pasażerów – 38 razy więcej, niż zdoła pomieścić stadion San Siro.

Emirates otworzyły codzienne połączenie do Houston w stanie Teksas w 2007 r. i od tamtej pory przewiozły na tej trasie ponad 1,2 mln osób. Nazywane światową stolicą przemysłu energetycznego miasto wieńczy listę nowych połączeń – pierwszy lot zaplanowano na 3 grudnia. Łączny dystans pomiędzy Dubajem a trzema ww. miastami i z powrotem wynosi 61 784 km.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/Emirates%20A380%20PB.jpg
Airbusy A380 w barwach Emirates będą obsługiwać w sumie 33 miasta, od Auckland na wschodzie po Los Angeles na zachodzie.

Flota A380 linii Emirates liczy obecnie 55 maszyn, co stanowi jedną trzecią wszystkich A380 operujących na całym świecie. Uruchomienie trzech nowych połączeń obsługiwanych przez A380 w ciągu trzech dni to duże wyzwanie. Wymagało to od nas dokładnych planów, koordynacji między poszczególnymi oddziałami firmy, przygotowania lotnisk, a przede wszystkim odwagi – powiedział Hubert Frach, wiceprezes Emirates ds. komercyjnych.

Niewielu byłoby w stanie uruchomić trzy nowe połączenia jednocześnie – ale właśnie takie wyzwania zespół Emirates lubi najbardziej. Chodzi w końcu o zadowolenie naszych pasażerów, którzy z niecierpliwością czekają na otwarcie nowych połączeń A380, co możemy stwierdzić na podstawie dotychczasowego zainteresowania lotami tych samolotów na wszystkich naszych trasach - dodał Frach.

Ten rok był niezwykle pracowity dla Emirates, które powiększyły swoją flotę dwupokładowych A380 o 11 nowych maszyn. Ponadto przewoźnik rozpoczął A380 obsługę dziewięciu połączeń na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, m.in. do Bombaju, Frankfurtu, Dallas i Kuwejtu. W tym roku samoloty A380 w barwach linii Emirates lądowały także w Glasgow, Manili, Teheranie i Wiedniu w ramach jednorazowych pokazów.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie