×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels Airlines szykują się na strajk


W dwa kolejne poniedziałki (8.12 i 15.12) w Belgii odbędą się strajki generalne. Brussels Airlines już szykują się na utrudnienia i publikują listę odwołanych lotów. Łącznie na te dni przewoźnik sprzedał niemal 45 tys. biletów.


Brussels Airlines uruchomiły już specjalną stronę internetową z informacjami dla pasażerów lecących 8 i 15 grudnia. Przewoźnik zaleca podróż wyłącznie z bagażem podręcznym, bo nawet jeśli lot nie zostanie odwołany, protest może uniemożliwić załadunek bagażu. 

Linia lotnicza radzi też, by stawić się na lotnisku jak najwcześniej. Spodziewane są długie kolejki zarówno do odprawy, jak i do kontroli bezpieczeństwa. 

Przewoźnik opublikował także listę lotów, które na pewno zostaną odwołane. Na razie obejmuje ona po 32 rejsy każdego dnia - nie ma na liście w tej chwili połączeń do Warszawy i Krakowa. Prawdopodobnie nie zostaną odwołane żadne loty długodystansowe, choć przewoźnik zastrzega, że sytuacja może zmieniać się dynamicznie i zachęca do częstego sprawdzania statusu lotu. 

Już od 21 listopada Brussels Airlines umożliwiają swoim pasażerom darmową zmianę biletu z dni 8 i 15 grudnia. Dotyczy to wszystkich podróżnych, nie tylko tych, których loty zostaną odwołane. Nowa data lotu nie może być późniejsza niż 19 marca 2015 r. 

Brussels Airlines sprzedały do tej pory 22 tys. biletów na dzień 8 grudnia oraz 21,4 tys. na 15 grudnia. 

Strajk generalny w Belgii jest odpowiedzią na plany nowego rządu, który chce podnieść wiek emerytalny z 65 do 67 lat oraz zapowiada duże cięcia w wydatkach socjalnych (w tym na służbę zdrowia i zasiłki), a także zamrożenie płac w sektorze państwowym. 

gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie