SkyWest zamówił kolejne Embraery E175

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
30 listopada 2014 09:30
Firma SkyWest zwiększyła zamówienie E-Jetów o kolejnych siedem samolotów E-175. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 301 mln dolarów amerykańskich. Dostawy nowo zamówionych maszyn mają rozpocząć się w drugim kwartale 2015 r.
Reklama

Nowe maszyny będą latać pod barwami Alaska Airlines, a na pokład zabiorą 76 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: 12 w klasie biznes oraz 64 w ekonomicznej. Samoloty będą obsługiwac połączenia przewoźnika z Alaski na zasadzie Capacity Purchase Agreement (CPA). Zamówione E-Jety, to E-175 Plus z poprawioną wydajność paliwową o ponad 6,4 proc. w porównaniu z produkowanym do tej pory modelem. Więcej na ten temat w naszym innym artykule.

//www.pasazer.com/img/images/normal/embraer,e175plus,media,press.jpg
Do firmy SkyWest należą linie lotnicze SkyWest Airlines oraz ExpressJet Airlines. Obydwaj przewoźnicy latają jako regionalni partnerzy Delta Air Lines, US Airways, United Airlines i Alaska Airlines. Z flotą ponad 750 samolotów SkyWest jest największym regionalnym przewoźnikiem lotniczym na świecie.

SkyWest Airlines zostały także pierwszą linią (tzw. lanuch customer) nowego programu E-Jetów E2. Firma zamówiła 100 samolotów E-175-E2, wraz z prawami zakupu kolejnych 100 maszyn tego typu. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 9,3 mld dolarów amerykańskich.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Media
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama