LH: A340-300 jako Medevac "Robert Koch"

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 listopada 2014 09:03
Lufthansa przekazuje Airbusa A340-300 o imieniu "Robert Koch" przeznaczoną do ewakuacji chorych (Medevac). Ponad 700 pracowników Lufthansy zgłosiło się na wolontariuszy do załóg rejsów niosących pomoc humanitarną, przewożących na pokładzie unikalny sprzęt medyczny.
Reklama

Minister Spraw Zagranicznych Niemiec, dr Frank-Walter Steinmeier, oraz Minister Zdrowia Hermann Gröhe w imieniu niemieckiego parlamentu zaakceptowali rachunek za pierwszą na świecie maszynę ewakuacyjną do transportu oraz leczenia pacjentów chorych na ebolę.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,a340,robertkoch,medevac%20(5).JPG
W czwartek (27.11) w Berlinie prezes Lufthansy, Carsten Spohr, przekazał Airbusa A340-300 do pełnienia nowej roli. Na prośbę niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Lufthansa Technik kilka ostatnich tygodni spędziła na przekształcaniu pasażerskiej maszyny o nazwie "Villingen-Schwenningen", aby mogła być ona wykorzystywana w tej wyjątkowej misji humanitarnej.
//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,a340,robertkoch,medevac%20(3).JPG
Pod nową nazwą "Robert Koch" służy teraz jako jedyny na świecie samolot ewakuacyjny dla zarażonych pacjentów. W przeciwieństwie do mniejszej maszyny, która do tej pory była sporadycznie dostępna, A340 zapewnia kompleksową i intensywną opiekę na pokładzie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,a340,robertkoch,medevac%20(4).JPG
Lufthansa Group była w stanie szybko podołać tak skomplikowanej technicznie operacji, dostarczając w krótkim czasie maszynę wykonującą rejsy międzykontynentalne i odpowiadającą szczególnym wymaganiom projektu. Jako globalny lider w lotniczych technologiach, Lufthansa Technik posiada także duże doświadczenie w instalowaniu szerokiej palety niestandardowych wnętrz kabin pokładowych dla rządów, VIPów oraz sektora biznesowego. Wykonana została także ekspertyza budowy i instalacji specjalnej kabiny izolacyjnej na pokładzie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,a340,robertkoch,medevac%20(1).JPG
Przebudowa maszyny, która rozpoczęła się 17 listopada w Hamburgu, została przeprowadzona w partnerstwie z Instytutem Roberta Kocha (RKI). W środkowej i tylnej części szerokokadłubowej maszyny, fotele pasażerskie, kuchnia, toalety i schowki bagażowe zostały usunięte, aby zapewnić miejsce dla kabiny izolacyjnej dla pacjentów, otoczonej hermetycznym namiotem pod ciśnieniem. W jej wnętrzu lekarze mogą zapewnić pacjentom intensywną opiekę i leczenie podczas transportu, pozostając w pełni zabezpieczonymi przed zakażeniem. Dwa zewnętrzne namioty ciśnieniowe służą jako strefy buforowe, aby kabina lecznicza mogła być bezpiecznie instalowana i demontowana. Na przodzie pokładu zamontowano 19 foteli pasażerskich dla lekarzy, sanitariuszy z RKI, techników namiotu izolacyjnego oraz inżyniera Lufthansy.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,a340,robertkoch,medevac%20(2).JPG
W krótkim czasie ponad 700 pilotów oraz personelu pokładowego, zgłosiło się na wolontariuszy załogi pokładowej projektu humanitarnego "Robert Koch", którego realizacja wstępnie planowana jest na 6 miesięcy.

Fot. Lufthansa
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama