airberlin: Świąteczny Boeing B737-800

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 listopada 2014 22:46
4 komentarze
Zgodnie z hasłem "Flying home for Christmas" (Lecę do domu na Święta), od wczoraj (27.11) świąteczny samolot airberlin ponownie zaczął latać na europejskich trasach przewoźnika.
Reklama

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,b737,christmas,plane,media%20(2).jpg
Samolot wykonał wczoraj (27.11) pierwszy rejs na trasie Berlin-Sztokholm. Wkrótce przewoźnik poda także listę innych tras jakie obsłuży udekorowany Boeing 737. Ze wstępnych informacji do jakich dotarła redakcja Pasazer.com wynika, że airberlin nie wykona tym samolotem żadnego rejsu do Polski.

Wyszukanym motywem w tym roku jest praca ilustratora Thiesa Schwarza, który stwierdził, że był to największy obraz, jaki kiedykolwiek mógł przygotować.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,b737,christmas,plane,media%20(5).jpg
Wymiary "obrazu" to 2,3 m wysokości i 18,7 m długość. W miejscu napisu airberlin, kadłub przyozdobiony jest krajobrazem zimowym, a poniżej znajduje się świąteczne hasło "Flying home for Christmas" (Lecę do domu na Święta). Okna samolotu mają po zmroku służyć również jako rozświetlone okna domów.

- Nie mogę się doczekać na to jak zobaczę ten samolot nocą, wtedy gdy okna będą oświetlone, będziemy mogli poczuć magię i ducha Świąt - powiedział Thies Schwarz, twórca obrazu na samolocie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,b737,christmas,plane,media%20(6).jpg
W tym roku specjalne barwy otrzymał Boeing 737-800NG o rejestracji D-ABML potocznie nazywany we flocie "Merry Santa", który do przewoźnika został dostarczony w grudniu 2012. Jego pokład to przyjemny dla oka Boeing Sky Interior gdzie każdy z zagłówków ma przyczepioną specjalną zakładkę "Flying home for Christmas".

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,b737,christmas,plane,media%20(10).jpg
Po przylocie samolot został oficjalnie odebrany przez jednego z Mikołajów .

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,b737,christmas,plane,media%20(8).jpg
Stewardessy pozują czy tzw. selfie z Mikołajem musi być!

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,b737,christmas,plane,media%20(9).jpg
Jako ciekawostkę warto dodać, że wzorem poprzednich lat, pasażerowie airberlin przez cały grudzień mogą bezpłatnie przewieźć choinkę. Warunkiem transportu świątecznego drzewka jest maksymalna jego długość wynosząca 2 metry oraz powiadomienie Centrum Obsługi Klienta airberlin na co najmniej 48 godzin przed planowanym odlotem. Usługa ta jest szczególnie popularna wśród klientów linii, którzy spędzają swoje Boże Narodzenie w ciepłych krajach m.in. w Hiszpanii i Portugalii.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,b737,christmas,plane,media%20(4).jpg
Linia airberlin jest znana także z częstowania swoich pasażerów czekoladkami w kształcie serca. Od 27 listopada do 15 stycznia czekoladowe serca firmy Rausch dostępne są w specjalnej świątecznej edycji w trzech różnych kolorach (niebieski, zielony i czerwony), które dzięki specjalnej materiałowej taśmie mogą posłużyć jako ozdoby choinkowe.

Kolejnym świątecznym akcentem na pokładzie będzie serwowanie grzanego wina czyli tzw. Glühwein. Trunek ten będzie dostępny przez cały grudzień na wszystkich lotach airberlin do i z Austrii i Szwajcarii po godzinie 16:00.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lotblokujetkwkrk3xw 2014-12-05 17:48   
lotblokujetkwkrk3xw - Profil lotblokujetkwkrk3xw
A co to w ogóle jest ten "Christmas"? Bo z tego obrazka to wychodzi mi, że to święto zimy, śniegu i bałwanka. Kompletnie nie jarzę z czego to niby ma wynikać ta magia i duch "Świąt", o której powiedział Thies Schwarz? Że jest biało, zimno i można sobie zrobić selfie z dziadkiem z reklamy Koka-Koli? Łał.
Bardzo dobrze, że nie przyleci do Polski. Niech sobie lata do Turcji - tam przynajmniej tym "świątecznym" obrazkiem nie obrazi niczyich uczuć religijnych i w dziale marketingu erBerlin będą sobie mogli pogratulować świetnej roboty.
piotrek737 2014-11-30 01:16   
piotrek737 - Profil piotrek737
gość_4c862: Skoro linia ogłasza taki przewóz, to część osób z ciekawości to sprawdzi. W ubiegłym roku zostało przewiezionych kilkaset choinek także zainteresowanie jest :)
gość_4c862 2014-11-29 17:40   
gość_4c862 - Profil gość_4c862
Ciekaw jestem czy faktycznie sa pasażerowie, ktorzy korzystają z tego przewozu choinki, przynajmniej jeden....
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama