Narzędzia KLM do planowania podróży

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
27 listopada 2014 11:22
Interaktywne narzędzia KLM do planowania podróży pomagają nie tylko zorganizować wyjazd, lecz także zaoszczędzić czas i pieniądze! Aplikacje są proste w obsłudze i mają jasno określone cele.
Reklama

Dzięki nim, można m.in. wyszukać daty z najniższą dostępną ceną przelotu, skoordynować wyjazd grupy znajomych, sprawdzić, co warto zobaczyć na miejscu oraz zarezerwować nocleg. Możesz też stworzyć spersonalizowaną mapę zwiedzania i zabrać ją ze sobą. Podróżowanie już dawno nie było tak proste! Poznaj aplikacje KLM, z których warto skorzystać.

Kalendarz Niskich Cen – zarezerwuj przelot w najlepszej cenie!


Listę polecanych aplikacji KLM otwiera Kalendarz Niskich Cen (Lowest Fares Calendar). Kilka kliknięć i kalendarz wyróżni kolorem najniższe dostępne ceny przelotów. Wystarczy na stronie klm.pl, z menu wybrać "Plan and Book", następnie "Lowest Fares Calendars" i podać kierunek podróży, a aplikacja błyskawicznie wyświetli, w jakich dniach można polecieć w najniższej cenie (dni oznaczone żółtym kolorem). Jest to narzędzie przydatne osobom, które mogą elastycznie dostosować daty swojego wyjazdu, aby polecieć najtaniej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/Kalendarz%20Niskich%20Cen_KLM.png
Odłóż pieniądze i znajdź swoje wymarzone miejsce!

Kolejna aplikacja udowadnia, że możliwe jest indywidualne podejście do potrzeb każdego podróżnego. Narzędzie KLM, dostępne na stronie klm.pl w dziale "Plan and Book/Search a flight/Search destination by budget", pomoże wybrać cel podróży pod kątem możliwości finansowych. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze! Wystarczy wejść na "Find You Trip", podać przedział czasowy podróży (np. przedział grudzień-marzec), a następnie określić długość pobytu. Co istotne, podajemy również maksymalną kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na zakup biletów. Po zatwierdzeniu danych, system pokaże na mapie świata miasta/kraje dostępne w ramach naszego budżetu. Cała operacja nie trwa dłużej, niż 5 minut! Aplikacja umożliwia także natychmiastowy zakup wybranego przelotu.

Spersonalizowana mapa wyjazdu

Równie przydatnym narzędziem może być My Dream Catcher. Wystarczy wybrać miasto i termin podróży, a zintegrowany z największymi platformami społecznościowymi system, na podstawie wpisów użytkowników na Facebooku, Wikipedii, TripAdvisor czy YouTube pokaże rekomendowane przez turystów i mieszkańców wybranego miejsca na świecie: noclegi, restauracje, muzea, sklepy, a także kalendarz lokalnych imprez w podanym terminie, a nawet warunki pogodowe. Po wybraniu najciekawszych propozycji narzędzie utworzy spersonalizowaną mapę. Dream Catcher jest inteligentny, więc sam wyszukuje najkorzystniejsze połączenie lotnicze do wybranego miejsca w siatce połączeń KLM, następnie dopasowuje atrakcje i noclegi. Przed wyjazdem można sobie wydrukować gotowy "pakiet" informacji, przenieść do smartfona lub udostępnić np. znajomym, którzy z nami polecą.

Local Eyes – miej oko na wszystko!

Jak nazwa wskazuje, narzędzie Local Eyes gromadzi informacje mieszkańców danego miejsca na świecie. Jest ono bardzo dobrze zaprojektowane! Przewodniki i broszury często szybko się przedawniają, czasem nawet już po roku i wówczas trudno ustalić czy wybrana przez nas knajpka nadal istnieje lub czy dany zabytek nie przechodzi właśnie remontu? Local Eyes pozwala uniknąć niemiłych niespodzianek w podróży. Narzędzie to w przystępny sposób na specjalnej mapie pokazuje miejsca w danej lokalizacji, które są polecane i krótko opisane przez jej mieszkańców. A co najważniejsze, wyjątkową mapę KLM można wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

//www.pasazer.com/img/images/normal/klm,ogon,b747,ams(pbozyk).jpg
Must See Map – mapa inna niż wszystkie!

Natomiast z myślą o podróżnikach, którzy uwielbiają planować swoje wyprawy i wszystko muszą dopiąć na ostatni guzik, powstało narzędzie Must See Map. Pozwala ono stworzyć własną mapę podróży. W tym celu należy wybrać miejsca, które akurat nas interesują i umieści je na swojej mapie "must see". Można także zachęcić znajomych np. z Facebooka do rekomendowania miejsc, które powinniśmy zwiedzić. Po podaniu konta email, otrzymamy wiadomość z linkiem (po trzech tygodniach "zbierania informacji") do własnej spersonalizowanej mapy. Jeśli planujemy wyjazd w gronie znajomych, pomocne będzie również narzędzie KLM Trip Planner, które ułatwi skoordynowanie całej wyprawy. Zamiast ustalania terminu wyjazdu z każdym z jego uczestników z osobna, można skorzystać z tej aplikacji i potęgi Facebooka.

Upamiętnij ten dzień wyjątkowo!

Czy można komuś zrobić niespodziankę na wysokości 10 tysięcy metrów? Dzięki serwisowi KLM Wannagives jest to możliwe! Oferta prezentów KLM jest przy tym, bardzo różnorodna. Możemy na przykład zamówić lampkę szampana i czekoladki, gadżety KLM, ale także bardziej wartościowe upominki, jak zegarki lub voucher na zakupy na pokładzie i obdarować nimi bliską osobę, która otrzyma wybrany prezent podczas lotu. Warto wiedzieć, że KLM Wannagives pozwala także złożyć zamówienie na niespodziankę wprost z dostawą do domu.

Linia KLM jest znana i często nagradzana za swoje nowatorskie aplikacje. Za swój istotny wkład w integrację kanałów social media z rozwiązaniami dla podróżnych w ramach E-Commerce Excellence Awards, linia otrzymała główną nagrodę w kategorii "Najlepsza Obsługa Klienta", a także zyskała nominacje w kategoriach „Najlepsza Kampania Social Media” oraz "Najlepsza Linia lotnicza".

Fot. KLM, Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama