Flybe poleci dla SAS-u od przyszłej zimy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 listopada 2014 09:52
1 komentarz
SAS podpisał porozumienie z Flybe o współpracy na trasach krótkodystansowych od przyszłego sezonu zimowego. Nowe ATR-y 72-600 brytyjskiej linii będą wykonywały dla SAS-u niektóre połączenia ze Sztokholmu.
Reklama

W siatce SAS-u zostaną wykorzystane łącznie cztery ATR-y Flybe. Skandynawski przewoźnik podkreślił w komunikacie prasowym, że na niektórych trasach ze Sztokholmu-Arlandy zapotrzebowanie jest na takim poziomie, że te samoloty zapewnią doskonałą ofertę.

SAS zaznaczył, że w ciągu ostatnich kilku lat normą stało się korzystanie z usług innych linii na trasach o mniejszym popycie. Umowa z Flybe będzie obowiązywała przez sześć lat, nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o sześć kolejnych sezonów zimowych, czy też o całoroczną współpracę.

Porozumienie mieści się również w strategii Flybe, która zakłada wzrost liczby operacji tzw. white label, czyli wykonywanych pod szyldem innych linii lotniczych.

Od października 2015 r. ze Sztokholmu będą latać najpierw dwa 70-miejscowe ATR-y 72-600 należące do Flybe. W trakcie sezonu zimowego dołączą do nich kolejne dwa samoloty tego typu. W umowie zawarto klauzulę umożliwiające dodanie do siatki SAS-u kolejnych czterech ATR-ów Flybe.

Samoloty zostaną przemalowane w barwy SAS-u i będą latać ze Sztokholmu m.in. do Visby, Kalmar i Turku.
Reklama

Ostatnie komentarze

marcowy 2014-11-27 11:52   
marcowy - Profil marcowy
ciekawe czy wrócą do GDN, poprzednio zlikwidowali tą trasę tłumacząc się małą ilością samolotów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama