×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Flybe poleci dla SAS-u od przyszłej zimy


SAS podpisał porozumienie z Flybe o współpracy na trasach krótkodystansowych od przyszłego sezonu zimowego. Nowe ATR-y 72-600 brytyjskiej linii będą wykonywały dla SAS-u niektóre połączenia ze Sztokholmu.W siatce SAS-u zostaną wykorzystane łącznie cztery ATR-y Flybe. Skandynawski przewoźnik podkreślił w komunikacie prasowym, że na niektórych trasach ze Sztokholmu-Arlandy zapotrzebowanie jest na takim poziomie, że te samoloty zapewnią doskonałą ofertę. 

SAS zaznaczył, że w ciągu ostatnich kilku lat normą stało się korzystanie z usług innych linii na trasach o mniejszym popycie. Umowa z Flybe będzie obowiązywała przez sześć lat, nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o sześć kolejnych sezonów zimowych, czy też o całoroczną współpracę. 

Porozumienie mieści się również w strategii Flybe, która zakłada wzrost liczby operacji tzw. white label, czyli wykonywanych pod szyldem innych linii lotniczych. 

Od października 2015 r. ze Sztokholmu będą latać najpierw dwa 70-miejscowe ATR-y 72-600 należące do Flybe. W trakcie sezonu zimowego dołączą do nich kolejne dwa samoloty tego typu. W umowie zawarto klauzulę umożliwiające dodanie do siatki SAS-u kolejnych czterech ATR-ów Flybe. 

Samoloty zostaną przemalowane w barwy SAS-u i będą latać ze Sztokholmu m.in. do Visby, Kalmar i Turku. gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie