×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 60 tys. osób poleciało Ryanairem z Wrocławia do Modlina


Od kwietnia do października Ryanair na trasie Wrocław-Warszawa-Modlin obsłużył prawie 60 tys. pasażerów. Podróżni wybierają się tam w celach biznesowych i coraz częściej turystycznych. Równo miesiąc temu przewoźnik dodał drugi lot na tej trasie.Przez 7 miesięcy - od kwietnia do końca października, czyli przez cały sezon letni - irlandzki przewoźnik obsłużył na trasie pomiędzy Wrocławiem a Modlinem 59,7 tys. pasażerów. Od 26 października pasażerowie mogą skorzystać z dwóch połączeń dziennie - porannego i popołudniowego.

W październiku Wrocław obsłużył 36,4 tys. pasażerów na trasach krajowych (w tym niemal 10 tys. pasażerów Ryanaira na trasie do Modlina). To o niemal 38 proc. więcej niż w październiku 2013 r. 

- Są powody, żeby wybrać się na weekend do stolicy kraju albo do Stolicy Dolnego Śląska. Zauważamy wzmożony ruch pasażerów zarówno z jednej strony, jak i z drugiej. Coraz chętniej korzystają oni z możliwości szybkiego wyjazdu i wyrwania się na chwilę w poszukiwaniu atrakcji w innym mieście - mówi cytowany w komunikacie prasowym Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska.
 
W siatce lotów na sezon zimowy 2014/2015, która obowiązuje od 26 października, znalazło się aż 9 rejsów do Warszawy dziennie w dni powszednie, a w weekendy - 8. Dla porównania bezpośrednich połączeń kolejowych jest tylko 8.

Trasę Wrocław-stolica obsługują trzy linie lotnicze. Samoloty PLL LOT i Eurolotu lądują na warszawskim lotnisku Chopina. Dzięki temu pasażerowie mogą szybko dotrzeć do centrum miasta, a także błyskawicznie przesiąść się na inny rejs oferowany z największego polskiego lotniska. Z kolei tanie linie Ryanair zapewniają rejsy do podwarszawskiego Modlina. To oferta dla osób, którym mniej zależy na czasie, a bardziej na atrakcyjnej cenie biletu - przekonuje lotnisko.

W siatce połączeń pozostaje też druga propozycja Eurolotu - loty do Gdańska, które realizowane są 3 razy w tygodniu.

We wprowadzonym miesiąc temu rozkładzie znalazły się dwa nowe połączenia krajowe. Eurolot zaproponował poranny lot do Warszawy o 7:30. Natomiast Ryanair, który do Modlina lata od kwietnia br., utrzymał to połączenie, a dodatkowo wprowadził poranny lot o godz. 6:50. 

Wrocławskie lotnisko na trasie do stolicy może obecnie obsłużyć 2 tys. podróżnych każdego dnia - o 90 proc. więcej niż przed rokiem.

W siatce lotów na sezon zimowy znalazło się w sumie 35 połączeń, o 7 więcej niż w roku ubiegłym. Wśród nich jest 21 połączeń niskokosztowych, 5 czarterowych i 9 biznesowych.gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie