×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


1,5 mln pasażerów w Modlinie. PPL chwali sukces


Od początku tego roku lotnisko w Modlinie obsłużyło już 1,5 mln pasażerów. Od pierwszego jego otwarcia w lipcu 2012 r. to już 2,7 mln osób. Z sukcesu lotniska w Modlinie cieszy się naczelny dyrektor PPL-u.Lotnisko w Modlinie zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz spółki ma w tym roku obsłużyć 1,7 mln pasażerów, a w przyszłym nawet 2,5 mln. 

Cieszymy się, że Modlinowi tak dobrze idzie. Bez wątpliwości Warszawie potrzebne są dwa lotniska i obydwa mają przed sobą wspaniałe perspektywy rozwoju. Jesteśmy dumni, że Porty Lotnicze jako jeden z udziałowców lotniska w Modlinie mogą się przyczyniać do jego sukcesów - komentuje cytowany w komunikacie prasowym Michał Kaczmarzyk, naczelny dyrektor PPL. Państwowa spółka ma 30,39 proc. udziałów w lotnisku w Modlinie. 

Od początku roku do 20 listopada br. najpopularniejszym kierunkiem z Modlina był Londyn Stansted. Na trasach do i z tego angielskiego portu lotniczego podróżowało niemal 290 tys. osób. Na drugim miejscu jest Bruksela-Charleroi (109 tys.), a na kolejnych Rzym-Ciampino (94 tys.), Dublin (82 tys.) i Oslo-Rygge (80 tys.). 

W samym październiku port przyjął ponad 165 tys. pasażerów, czyli o 26,4 proc. więcej niż w październiku ubiegłego roku. Wszystko wskazuje na to, że wyniki za listopad będą jeszcze lepsze. Te dane pozycjonują Modlin na 5. miejscu pośród wszystkich 13 regionalnych lotnisk w Polsce pod względem wielkości ruchu pasażerskiego.

- Jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się portów w Polsce, a zapewne i w Europie. A to dopiero początek, bo plany mamy bardzo ambitne i dotyczą nie tylko zwiększenia współpracy z dotychczasowym przewoźnikiem, pozyskania nowych, ale i rozwoju całego portu lotniczego we wszystkich obszarach - komentuje Piotr Okienczyc, prezes spółki zarządzającej lotniskiem.

Jak przypominają władze lotniska, kończy się już modernizacja dwóch dróg kołowania, a trwa budowa północnego punktu kontroli. Trwają prace przygotowawcze związane z powiększeniem terminala, co zwiększy jego przepustowość do 5 mln pasażerów rocznie. Ukończenie projektu i przetargi zaplanowane są na przyszły rok. 
gość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie