×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec modernizacji w Wiedniu


Lotnisko w Wiedniu zakończyło modernizację pirsu zachodniego i wyjść C. Pojawiła się też nowa hala odlotów dla pasażerów airberlin i NIKI wraz z punktami gastronomicznymi spółki DO & CO.Uroczyste otwarcie nowych części lotniska miało miejsce 14 listopada br. Jak podkreślono w komunikacie prasowym, to zmiany kluczowe dla jakości obsługi w porcie lotniczym Schwechat. 

- Modernizacja pirsu zachodniego była jednym z najważniejszych projektów w kontekście naszej strategii jakości. Rezultaty są takie, jakich oczekiwaliśmy. Ten projekt będzie punktem odniesienia dla wszystkich przyszłych modernizacji w terminalu - powiedział Julian Jäger, członek zarządu spółki Flughafen Wien. 

Renowacja objęła powierzchnię ok. 9,5 tys. mkw. Usunięto ścianki działowe na powierzchni 3,2 tys. mkw w strefie wyjść C, przez co powstała znacznie bardziej przestronna strefa odlotów. Przeprojektowane zostały ściany, sufity, oświetlenie oraz umeblowanie. Wszystkie siedzenia zostały wyposażone w gniazdka elektryczne i porty USB, by pasażerowie mogli ładować swoje urządzenia elektroniczne oczekując na odlot. W terminalu działa też nieograniczone, darmowe wi-fi. 

Zmodernizowany pirs zachodni obsługuje codziennie ok. 17 tys. pasażerów, 140 samolotów i 15 linii lotniczych. Głównie są to airberlin i NIKI. 

Nowa strefa gastronomiczna ma 800 mkw powierzchni. Znalazły się w niej m.in. restauracje Demel, Henry, Big Daddy, tradycyjna wiedeńska kawiarnia serwująca również potrawy kuchni austriackiej (w tym słynnego sznycla wiedeńskiego), a także centralnie umiejscowiony DO & CO Bar, prowadzony przez jedną z największych światowych firm zajmujących się cateringiem lotniczym. 

Dzięki przebudowie pirsu zachodniego powstało miejsce na nowe sklepy. Powiększono sklep Manner Store, powstał także nowy sklep Flavors of Austria z tradycyjnymi potrawami i słodyczami, w tym ze słynnymi cukierkami PEZ. Nowy sklep Welcome Fashion Shop o powierzchni 126 mkw sprzedaje ubranie takich marek jak Flug zeug, Capo, Codello, Villebrequin, Jockey International, lolaandgrace, LU.ST i OLYMP. gość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie